Літак Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-PSR, який розбився в Ірані / REUTERS

Літак «Міжнародних авіаліній України» (МАУ), що розбився в Ірані, перед падінням намагався повернутися в аеропорт вильоту.

Читайте такожСША заявили про готовність допомогати Україні у зв'язку з катастрофою літака в Ірані

Про це йдеться в попередньому звіті Організації цивільної авіації Ірану, передає kommersant. Зокрема, за даними іранських фахівців, після зльоту у літака МАУ була зафіксована деяка технічна проблема, через виявлення якої літак розвернувся назад в аеропорт. При цьому пілоти про неполадки нічого не повідомляли, стверджують експерти. Як уточнив глава іранської організації Алі Абедзаде з посиланням на повідомлення очевидців, український літак загорівся ще в повітрі, до падіння.

Відео дня

Абедзаде також розповів, що обидві чорні скриньки літака отримали пошкодження, але дані на них збереглися. Попередній звіт був представлений Україні, якій належить літак, США (країна-виробник Boeing), а також Канаді та Швеції, громадяни яких знаходилися на борту.

Варто відзначити, що на карті польоту Боїнга на сервісі Flightradar24 не видно маневру перед катастрофою.

Іран надав попередній звіт про причини катастрофи українського літака

Влада Ірану раніше заперечувала, що літак міг впасти через попадання в нього ракети. В аеропорту причиною аварії називали загоряння двигуна. Джерела Reuters повідомляли, що, на думку фахівців західної розвідки, причиною авіакатастрофи в Ірані став технічний збій. Власне розслідування за фактом авіакатастрофи почала Україна.

Після авіакатастрофи США заборонили польоти цивільних літаків над Іраном, Іраком, Перською та Оманскою затоками. Кілька європейських авіакомпаній також відмовилися від польотів над цими територіями.

Як повідомляв УНІАН, лайнер Boeing 737, що належить МАУ, розбився вранці 8 січня після зльоту з аеропорту Тегерана. Всі 176 осіб, які знаходилися на борту, загинули. Президент Володимир Зеленський оголосив 9 січня днем жалоби.