
Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що передача розвідувальних даних, що стосуються розслідування падіння літака українських авіаліній МАУ в Ірані, ускладнене бюрократично.
Про це він розповів на брифінгу 10 січня.
Пристайко наголосив, що країнам НАТО простіше обмінюватися такими даними. Водночас Україна не є членом альянсу, що пояснює деяку затримку.
«Між ними укладені угоди про захист цієї інформації. Вони в більшості в рамках НАТО укладені. Ми не є з вами членами НАТО. Тому питання розсекречення і передавання нам інформації воно ускладнене бюрократично», – пояснив міністр, додавши, що іноземні партнери намагаються якомога швидше перейти бюрократичний бар’єр.
Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. Літак, що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, вилетів з аеропорту о 6.10 за місцевим часом і зник з радарів через кілька хвилин після вильоту.
На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також 82 громадянина Ірану, 63 громадянина Канади, 10 громадян Швеції, четверо громадян Афганістану, троє громадян Німеччини і троє громадян Великобританії.
Причини трагедії встановлює іранська сторона із залученням, у разі погодження, правоохоронних підрозділів і компетентних органів інших країн. В Ірані також перебуває група українських експертів.
9 січня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оприлюднив інформацію, яка може свідчити про наявність у канадської сторони доказів, в тому числі даних розвідувальних органів, щодо можливого ураження літака ракетою.