Делегація КСУ поїхала до Молдови / фото УНІАН

Делегація Конституційного суду України на чолі з головою cуду Олександром Тупицьким візьме участь у відзначенні 25-ї річниці Конституційного суду Молдови.

Про це УНІАН повідомили у відділі комунікацій Конституційного суду України та правового моніторингу.

"Сьогодні розпочинається дводенний офіційний візит делегації Конституційного суду України на чолі з головою Конституційного суду України Олександром Тупицьким, (у складі) судді КСУ Віктора Кривенка, а також керівника секретаріату КСУ Віктора Бесчастного до Республіки Молдова", - заявили у прес-службі.

Відео дня

За словами представника прес-служби КСУ, сьогодні, 19 лютого, у делегації заплановано кілька робочих зустрічей, а 20 лютого запланована участь у міжнародній конференції з нагоди 25-ї річниці Конституційного суду Молдови.

"У нашої делегації запланована зустріч з головою Конституційного суду Республіки Молдова Володимиром Цурканом та ряд інших зустрічей", - зауважили в Конституційному суді України.

При цьому в прес-службі відзначили, що наразі не можуть детально проінформувати про заплановані зустрічі, але пообіцяли проінформувати про них згодом. "Я детально не можу станом на зараз сказати… Ми обов’язково проінформуємо представників ЗМІ про цей робочий візит", - зауважили в КСУ.

Читайте такожКСУ визнав неконституційними положення про підняття пенсійного віку для окремих категорій осіб

На запитання, чи запланована в української делегації в рамках візиту до Молдови участь у заходах спільно з делегацією Конституційного суду Росії, у прес-службі відповіли: "Я не володію інформацією про участь делегації Конституційного суду РФ і, принаймні, в нашому плані робочих зустрічей у нас не заплановано зустрічей з представниками Конституційного суду РФ".

Водночас, керівник відділу зовнішніх зв'язків Конституційного суду Молдови Михайло Барбулат повідомив УНІАН, що на святкування 25-ї річниці КС Молдови прибудуть делегації з 14 країн, у тому числі делегація з Росії.

За його словами, в організованій Конституційним судом Молдови міжнародній конференції візьмуть участь всі делегації.

"Це стандартна міжнародна конференція, яка організована за всіма правилами протоколу, передбаченого для такого заходу. У нас ніякого нового елемента не буде..., в будь-якій європейській країні вона проходила б за тими ж лекалами", - заявив він.

На запитання, чи будуть українська та російська делегації обидві брати участь в цій конференції, Барбулат відповів ствердно, додавши: "...поруч з грузинською, з делегаціями європейських країн, тому що це... не двосторонній візит когось із делегацій, це участь у міжнародній конференції".

За його словами, Конституційним судом Молдови заплановане офіційне прийняття за участю делегацій всіх країн та офіційних осіб Молдови.

Як повідомляв УНІАН, у березні 2018 року Генеральна прокуратура України повідомила про підозру щодо окупації Криму голові та 18 суддям Конституційного суду Російської Федерації.

Тодішній генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що суддям КС РФ було повідомлено про підозру за результатом розслідування Головною військовою прокуратурою кримінальної справи за ч 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, що призвело до тяжких наслідків).

Читайте такожКСУ відмовився розглядати конституційність закону про особливий статус Донбасу

Довідка УНІАН. Росія в березні 2014 роки після введення військ анексувала український Крим, організувавши псевдореферендум з його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% учасників висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Наступного дня судді КС РФ одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції, РФ "договір" між Росією і так званою "Республікою Крим" про прийняття її до складу РФ.

Країни Заходу не визнають анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Через рішення про фіналізацію анексії Криму суддям КС РФ було відмовлено в участі у низці заходів з боку європейських інституцій. Так, у грудні 2016 році стало відомо, що Литва прийняла рішення не впускати на територію країни суддів Конституційного суду РФ, який "узаконив" анексію Росією Криму.

Російські судді мали намір прибути на Всесвітній конгрес конституційних судів у березні 2017 року. Однак в листопаді 2016 року Департамент міграції за пропозицією МЗС Литви прийняв рішення внести суддів Конституційного суду РФ до списку осіб, яким в'їзд до Литви заборонений.

"Рішення прийнято тому, що в 2014 році Конституційний суд Росії ухвалив судове рішення, яким формалізував анексію Криму, а це грубе порушення загальновизнаних норм міжнародного права", - пояснив тоді прес-аташе литовського зовнішньополітичного відомства Кястутис Вашкелявічюс.