П'ятниця,
22 вересня 2017
Наші спільноти

МЗС про вирок Карпюкові та Клиху: доказ того, що в Росії відсутнє незалежне правосуддя

Протягом усього часу утримання українців здійснювалися незаконні перешкоди до відвідування їх консульськими посадовими особами України, грубо порушуючи норми міжнародного права.

УНИАН
У МЗС прокоментували вирок Клихові та Карпюку / УНІАН

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із винесенням Верховним судом Чеченської Республіки чергового ганебного політизованого вироку у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Їх засудили до 22,5 та 20 років позбавлення волі за сфабрикованими обвинуваченнями в участі у бойових діях в м.Грозний у період 1994-1995 рр. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Вони штампують ці псевдовироки": Порошенко прокоментував терміни ув'язнення для Карпюка і Клиха

«Справа проти наших співвітчизників є апогеєм продовження російською владою політичного переслідування громадян України з активною проукраїнською громадянською позицією в умовах триваючої агресії з боку Російської Федерації проти України», - зазначається в заяві МЗС.

Російська сторона неприховано демонструвала замовний характер справи – докази сторони захисту та свідчення рідних незаконно ув’язнених українців систематично відхилялися, а щодо Миколи Карпюка та Станіслава Клиха неодноразово застосовувалися у ході слідчих дій тортури та інші заборонені методи дізнання.

Протягом усього часу утримання українців чинилися незаконні перешкоди щодо їх відвідання консульськими посадовими особами України, грубо порушувались норми міжнародного права.

«Цей вирок є черговим беззаперечним доказом того, що в сучасній Росії відсутнє незалежне правосуддя», - сказано в заяві.

Тому МЗС України вимагає від російської сторони негайного скасування цього протиправного рішення та звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. «Вимагаємо також звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, які є політичними заручниками та жертвами російської агресії проти України», - підкреслюється в заяві.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку