Мартиненко заявив, що вважає відкрите проти нього кримінальне провадження політично вмотивованим / Фото УНІАН

Спеціалізована антикорупційна прокуратура сьогодні подала до Апеляційного суду Києва скаргу на рішення слідчого судді Солом’янського райсуду столиці про обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату Миколі Мартиненку у вигляді особистої поруки міністрів та народних депутатів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби САП у Facebook.

«Сьогодні, 26 квітня, прокурори САП подали до Апеляційного суду міста Києва скаргу на рішення слідчого судді Солом’янського суду від 22 квітня 2017 року про обрання запобіжного заходу Миколі Мартиненку, який підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст. 27 ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 255 КК України», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що «з юридичної точки зору обраний запобіжний захід не відповідає ні тяжкості вчиненого злочину, ні заявленим у клопотанні ризикам, які є значно ширшими, ніж було озвучено у засіданні».

«Цим рішенням було фактично легалізовано тиск на суд з боку народних депутатів, як інструмент спонукання до прийняття певного рішення, а точніше - обмеження у виборі запобіжного заходу з боку судді», - переконаний Холодницький.

САП вимагає скасування рішення суду першої інстанції та постановлення нового рішення, в якому просить обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб з альтернативою внесення застави 300 млн грн.

Як повідомляв УНІАН, 20 квітня детективи НАБУ затримали Мартиненка в рамках розслідування справи про розкрадання коштів ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

За версією слідства, ДП «СхідГЗК» уклало контракт з компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-депутату, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого держпідприємству у 2014-2016 роках було завдано збитків в розмірі 17,28 млн доларів.

Мартиненку повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Своєю чергою Мартиненко заявив, що вважає відкрите проти нього кримінальне провадження політично вмотивованим.

Читайте такожСитник повідомив про 5 підозрюваних у справі Мартиненка

22 квітня Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки 15 народних депутатів і чотирьох міністрів від «Народного фронту», хоча Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагала обрати йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 діб з правом внесення застави у 300 млн грн.

За інформацією НАБУ, у кримінальному провадженні за фактом розкрадання коштів ДП «СхідГЗК» детективи НАБУ вже повідомили про підозру п’ятьом особам (двоє організаторів, двоє пособників і один виконавець злочинної схеми).

Крім екс-депутата, про підозру повідомлено в.о. генерального директора ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», першому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» та генеральному директору ДП «СхідГЗК».

П’ятій особі - одному з керівників державного концерну «Ядерне паливо», до якого входить ДП «СхідГЗК», - повідомлено про підозру у порядку, встановленому для випадків, коли підозрюваний знаходиться поза межами України, оскільки ця особа ще у березні покинула територію України та досі не повернулася.