Голова КСУ Олександр Тупицький запрошує президента до спілкування / фото УНІАН

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявляє, що КСУ запрошує президента Володимира Зеленського до спілкування у будь-якому форматі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на брифінгу в Києві.

"Я хочу звернутися до президента, що КСУ хоче поспілкуватися з президентом. Ми запрошуємо його у будь-якому форматі: з журналістами, потім без журналістів. Потрібно прибрати цей штучний конфлікт, він нікому не потрібний", - сказав Тупицький.

За його словами, КСУ "треба спілкуватися і безпосередньо з головою парламенту та за необхідності - з прем'єр-міністром".

Читайте такожГолова КСУ побачив "конституційний переворот" в законопроекті Зеленського про перезапуск суду

Тупицький також запросив голову ВР Дмитра Разумкова до спілкування у дозволених законом формах роботи.

"Я все ж таки сподіваюся ... на непоспішність ініціативи президента країни в неконституційний спосіб розформувати Конституційний суд і на діалог. Діалог, але не залежність. Залежати КСУ ні від кого не збирається", - підкреслив голова КСУ.

Скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення: що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив Національне агентство з питань запобігання корупції доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій. Утім, 29 жовтня ввечері Кабінет міністрів зобов’язав НАЗК відновити публічний доступ до Єдиного реєстру електронних декларацій.
  • Конституційний суд 28 жовтня оприлюднив текст рішення, ухваленого Великого палатою КС у складі 15 суддів.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.
  • Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду. У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів". Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram