Кулеба викликав до себе послів Нымеччини ы Францыъ \ Фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба викликав послів Німеччини та Франції для роз'яснення наміру Берліна і Парижа вести прямі переговори з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про це Кулеба сказав у своєму відеозверненні за підсумками візиту до Брюсселя, розміщеному у Facebook.

Глава МЗС привітав те, що лідери ЄС не підтримали пропозицію канцлера Німеччина Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона про відновлення самітів між Росією і Євросоюзом.

Читайте такожЛідери ЄС відмовилися від ідеї саміту з Путіним, яку просували Меркель і Макрон"Це дуже добре, це перемога. Більше того, в ухваленому тексті документа написано, що Росія повинна повністю взяти відповідальність за повне виконання Мінських домовленостей. Тому цей, скажу чесно, неприємний і неочікуваний ні для кого напад ми відбили. Ми зараз будемо детально розбиратися, що стоїть за цією ініціативою, чому саме зараз, і як далі поводитимуть себе Берлін і Париж", - заявив Кулеба.

"Якби ця ініціатива пройшла, то вперше з 2014 року система тиску на Росії у зв'язку з російською агресією була б послаблена, а не навпаки - посилена . Це був би страшний прецедент", - зауважив глава МЗС.

Міністр додав, що "страшно не любить" з близькими друзями і партнерами дискитувати на неприємні теми. "Але я переконаний, що коли близькі до тебе країни роблять щось, що грубо порушує твої національні інтереси, то ти маєш бути з ними відвертим і так само жорстко свої національні інетреси захищати", - повідомив Кулеба.

У зв'язку з цим сьогодні в МЗС очікують на розмову послів Німеччини Анки Фельдгузен і Франції Етьєна де Понсена. "Сьогодні ми поспілкуємося з послами Німеччини та Франції, ми хочемо краще зрозуміти, які наміри переслідує Берлін та Париж і як це співвідноситься із санкційною політикою проти Росії і їхньою роллю посередників у "Нормандському форматі", - сказав міністр.

Ініціатива Німеччини та Франції про переговори з Путіним

 23 червня видання Financial Times повідомило, що канцлер Німеччини Меркель хоче, щоб ЄС розглянув можливість запрошення російського президента Путіна на саміт з лідерами ЄС, цю ініціативу підтримує і президент Франції Макрон.

Посли Франції і Німеччини на засіданні комітету постійних представників ЄС у середу в Брюсселі висунули в останній момент пропозицію про проведення зустрічі на вищому рівні з Путіним як можливого способу відновлення відносин, які, за оцінками блоку, перебувають в "негативній спіралі".

Крім того, як повідомило видання Politico, Меркель закликала Євросоюз започаткувати високого рівня перемовини з Путіним.

Макрон заявив, що Європейський Союз має відновити діалог з Росією для забезпечення стабільності в Європі.

За даними Bloomberg, лідери країн-членів ЄС відхилити пропозицію Німеччини та Франції провести офіційні переговори з президентом Російської Федерації Путіним.