
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав умови для проведення зустрічі з лідерами білоруської опозиції.
Про це він сказав в перерві програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна".
"Україна веде постійний діалог з білоруським народом. Тільки не обмінюється словами підтримки, а ухвалює рішення на підтримку білоруського народу. Це теж діалог", - сказав Кулеба.
Читайте такожРежим Лукашенка на тлі протестів обмежив в'їзд в Білорусь з боку України
"Ми готові вести діалог з лідерами білоруської опозиції. Але як міністр закордонних справ, перш ніж вступити у цей діалог я маю чітко переконатися, якою буде позиція цих людей стосовно України, стосовно російської агресії, стосовно незаконної окупації Криму в разі, якщо вони прийдуть до влади, і, зокрема, за нашого сприяння", - наголосив Кулеба.
Також він сказав, що Україна в жодному разі не хоче і не буде втручатися у внутрішні справи Білорусі.
"Але ми чітко хочемо розуміти, яку політику сповідуватимуть лідери опозиції, якщо вони стануть владою. Після цього я готовий зустрічатися. А поки те, що вони озвучують, воно дуже таке - ні про що ", - підкреслив глава МЗС.
Читайте такожКулеба заявляє, що йому не відомо про заборону українцям відвідувати Білорусь
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі та вважає Лукашенка не легітимним президентом.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйкувати.
- Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників. Також про готовність застосування бойової зброї проти протестувальників заявили й в білоруському МВС.
- 15 Вересня Верховна Рада України прийняла заяву щодо подій у Білорусі. Нардепи назвали вибори нечесними, засудили репресії і підтримали введення Євросоюзом санкцій проти білоруських чиновників.
- 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах і визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
- 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "інавгурація" Олександра Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.
- Країни Заходу запровадили санкції проти Лукашенка та представників його режиму. До них планує долучитися й Україна.
- 26 жовтня в Білорусі розпочався безстроковий загальнонаціональний страйк.