Корнієнко розповів, коли парламент може розглянути законопроект про столицю / фото КМДА

Голова партії "Слуга народу", перший заступник лідера фракції "СН" у парламенті Олександр Корнієнко розповів, коли парламент може розглянути законопроект про столицю.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам перед початком VІІ Позачергового з’їзду партії "Слуга народу".

За словами Корнієнка, для підготовки законопроекту потрібно ще деякий час.

Відео дня

"Я сподіваюся, що ми у цей тиждень, який буде останній перед виборами, що ми займемося законом про Київ... Останній тиждень вересня - перший тиждень жовтня, там якраз буде пленарна робота, я сподіваюся, що там ми до закону про Київ доберемося", - сказав він.

Читайте такожУ "Слузі народу" вимагають вивести Фокіна зі складу ТКГ після його заяви щодо Донбасу

Законопроект про Київ: що відомо

  • Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про місто Київ - столицю України (№2143-3).
  • Документом передбачено, що систему адміністративно-територіального устрою Києва становлять 10 районів. Місцеве самоврядування у столиці здійснюється територіальними громадами міста та районів як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
  • Система місцевого самоврядування у Києві включає: територіальну громаду міста Києва; Київського міського голову; Київську міську раду; Київський магістрат; територіальні громади районів у місті Києві; районні у місті Києві ради; районні у місті Києві адміністрації; органи самоорганізації населення.
  • Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади столиці. Він очолює виконавчий орган Київської міської ради - Київський магістрат та головує на засіданнях Київської міської ради.
  • Цим законопроектом у законі "Про місцеві вибори" встановлюється, що загальний склад (кількість депутатів) Київської міської ради становить 80 депутатів (нині - 120). Загальний склад районної у місті Києві ради становить 20 депутатів.
  • Закон доповнюється розділом "Проведення місцевих виборів у місті Києві". У розділі, зокрема, передбачено, що вибори депутатів Київради проводяться за пропорційною виборчою системою в багатомандатних виборчих округах. Вибори відбуваються за відкритими виборчими списками міських організацій політичних партій у спосіб, що надає право виборцю визначати пріоритетність позиції кандидата у списку партії, за яку він голосує.
  • Вибори Київського міського голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, що збігається з територією Києва.
  • Вибори депутатів районних у місті Києві рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія району в Києві. Територія столиці ділиться на 10 багатомандатних виборчих округів.