этот материал доступен на русском

Безруков, "Юнармія", канал "Звезда": в Міноборони РФ створюють нове управління пропаганди

17:28, 04 вересня 2018
Русский міръ
4386 0
Ілюстрація / REUTERS

У Міністерстві оборони РФ створили "Головне військово-політичне управління" (ГВПУ), яке буде опікуватися «військово-політичною пропагандою» і контролювати відомчі ЗМІ.

Як повідомляє "РБК", про створення нового управління було оголошено 30 липня, воно сформоване на базі управління по роботі з особовим складом.

Читайте такожУ Путіна заявили, що після ліквідації Захарченка "складно про щось говорити" з Україною в "нормандському форматі"

Згідно з проектом положення про нове управління, достовірність якого журналістам підтвердило джерело у військовому відомстві, основними завданнями ГВПУ стануть «організація військово-політичної пропаганди», попередження екстремізму і наркоманії, а також робота зі ЗМІ. Найближчим часом положення має затвердити міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Зазначається, що співробітники управління будуть проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу з військовослужбовцями та цивільним персоналом ВС щодо "актуальних питань державної внутрішньої і зовнішньої політики" та "реалізації виборчих прав".

До завдань ГВПУ увійде також психологічна робота з військовослужбовцями — відбір вступників на військову службу і узгодження призначень, включаючи «профілактику поведінки, що відхиляється».

Крім того, управління буде контролювати роботу ЗМІ Міноборони. Згідно з проектом положення, ГВПУ стане до роботи з надання субсидій телерадіокомпанії "Звезда" та газеті "Красная Звезда". Нова структура буде брати участь у контролі використання цих коштів, а також візьметься за організацію редакційно-видавничої діяльності і «випуском пропагандистських кінофільмів і відеоматеріалів». Управління також буде взаємодіяти з федеральними та регіональними ЗМІ.

Політуправління буде вживати заходів із "попередження екстремізму" в ЗС, а також вести "контрпропагандистську роботу по захисту особового складу від негативного інформаційно-психологічного впливу".

Окрема глава положення присвячена Громадській раді при Міноборони. До її складу увійдуть відомі артисти, громадські діячі та журналісти: від актора Сергія Безрукова і співака Льва Лещенка до правозахисників.

Політуправління буде надавати організаційну та методичну допомогу масовому дитячому пропагандистському російському руху «Юнармія», створеному з ініціативи Шойгу в 2016 році. Відзначається, що на кінець липня 2018 року в організації налічується понад 250 тисяч підлітків.

Начальник ГВПУ, заступник міністра оборони Андрій Картаполов розповів, що управління буде сформовано до 1 жовтня 2018 року і складатиметься з семи управлінь, військово-геральдичної служби та спрямування військової дисципліни і профілактики правопорушень.

Співрозмовник журналістів, близький до Міноборони, розповів, що ідея «повернути до армії ідеологію» належить особисто міністру Шойгу.

Раніше повідомлялося, що на державному телеканалі «Росія 1» вийшла нова програма Володимира Соловйова «Москва. Кремль. Путін». Протягом години ведучий, відомий своєю лояльністю до влади, по-ленінськи хвалить президента РФ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter