Білоруський пранкер влаштував масштабний розіграш у школах РФ / фото t.me/ula_bo

Білорус Владислав Бохан влаштував пранк і від імені Російського історичного товариства розіслав по російських школах оголошення про проведення "Всеросійської акції пам'яті місцевошанованих святих".

Як розповів сам Бохан у своєму телеграм-каналі, у російських школах мали вшанувати "двох захисників Києво-Печерської лаври, полеглих від рук київського режиму". За легендою, йшлося про "святого Степана" і "святу Світлану", які нібито в лютому 2024 року були канонізовані УПЦ МП.

При цьому пранкер зажадав, щоб російські школи роздрукували репродукції ікон, прикріплені до листа, вставили їх у рамки і пройшли з ними хресним ходом до місцевих церков і каплиць. Після цього потрібно було відправити звіт про виконану роботу.

Відео дня

"За дивовижним збігом святим Степаном виявився Степан Бандера, а святою Світланою виявилася... Ні, не Тихановська (з чого б їй стільки честі? Світлана Снєжко, "суддя"  (Барановицького району та міста Барановичі), яка визнала мій канал у Білорусі екстремістським. Я ж казав, що помщуся, – додав Бохан.

У деяких школах зрозуміли, що їх розігрують і звернулися в поліцію, повідомив російський телеграм-канал SHOT. Там назвали пранк "максимально богохульною провокацією українського ЦІПсО", а "святу Світлану" прийняли за Світлану Тихановську.

При цьому щонайменше у двох школах на Камчатці на розіграш зголосилися і прохання виконали, і навіть надіслали фотозвіт.

фото t.me/ula_bo

Так, у Петропавловську-Камчатському до вшанування "святих Степана і Світлани" залучили навіть учнів. Їх сфотографував з "іконами" та лампадками в руках. Водночас в іншій школі вчителі створили "іконостас", навколо якого вишикувалися з посмішками.

Інші новини Росії

У Красноярську партизани ліквідували військового злочинця, який убивав полонених українських військових. Автомобіль Сергія Конкеєва підірвали партизани.

Раніше російський суд відправив за ґрати 18-річну антивоєнну активістку через вірш Тараса Шевченка. У річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого в Санкт-Петербурзі дівчина наклеїла на постамент пам'ятника Шевченку аркуш паперу з уривком його вірша "Заповіт".

Вас також можуть зацікавити новини: