"Тесака" знайшли мертвим у камері челябінського СІЗО / скріншот

Причиною смерті російського неонациста Максима Марцинкевича на прізвисько "Тесак" стало удушення (механічна асфіксія). Його знайшли мертвим у камері челябінського СІЗО 16 вересня.

Читайте також"Наці-лорд" з Росії засуджений до попереднього ув'язнення в Мексиканській в'язниціЯк пише Lenta.ru, два джерела, близькі до друзів загиблого, розповіли, що напередодні Марцинкевичу погрожували довічним терміном.

Смерть "Тесака": що відомо

У середу, 16 вересня, стало відомо про смерть Марцинкевича в СІЗО. Його тіло знайшли в одиночній камері, де він перебував тимчасово для подальшого пересилання до Москви. Його везли до столиці для явки з повинною у новій справі, пояснив один з його адвокатів Іван Сидоров.

За словами Олексія Михальчика, іншого адвоката Марцинкевича, його катували протягом останніх трьох місяців. "Тесак" нібито розповідав йому про тортури, метою яких було домогтися від нього зізнання у вбивствах, скоєних в Москві в 90-х.

Хто такий "Тесак"

  • Вперше "Тесак" став відомий як лідер міжрегіонального відділення неонацистської молодіжної організації "Формат 18".
  • Після він став співзасновником і громадського руху "Перебудова". Найпопулярніший проект цього руху "Окупай-педофіляй", метою якого була боротьба з педофілами.
  • Проти "Тесака" було порушено чотири кримінальні справи:
  • За сукупністю двох перших вироків йому було призначено 3,5 роки позбавлення волі, за останнім - 2 роки і 10 місяців.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram