этот материал доступен на русском

Археологи знайшли цивілізацію, що існувала задовго до Стародавнього Єгипту

18:48, 05 серпня 2019
Наука та IT
14956 0
Для представників цивілізації було характерне багатоженство / фото: Czekaj-Zastawny et al., African Archaeological Review, 2019

Про це повідомляє видання Science Alert.

Знайдені останки і артефакти, що датуються 9300-4000 роками до нашої ери, свідчать про існування розвиненого соціуму. Дослідники вивчили поховання, що відносяться до кінця неоліту (4600-4000 роки до нашої ери), і встановили, що для цієї культури характерне вирощування худоби та створення мегалітичних споруд, що нагадують Стоунхендж.

Читайте такожЗнахідка під лапами єгипетського Сфінкса: ЗМІ повідомили про виявлений таємний прохід

У 2001-2003 роках археологи розкопали три кладовища з 68 скелетами і артефактами, зокрема з глиняним посудом, прикрасами з морських раковин, каменями і страусовими шкаралупами. Дослідники з'ясували, що у цих людей була низька дитяча смертність, високий ріст і велика тривалість життя (40-50 років).

У 2009-2016 роках були виявлені ще два кладовища зі 130 скелетами і невеликою кількістю артефактів. Згідно з результатами аналізу, ці люди були невеликого зросту, з високою дитячою смертністю і невеликою тривалістю життя.

На думку дослідників, одне з місць поховання призначалося для людей високого соціального статусу, інше - для робітничого класу. Також для представників даної цивілізації було характерне багатоженство (співвідношення статей становило три жінки на одного чоловіка).

У одного з кладовищ була окрема зона поховання дітей у віці до трьох років, так як при досягненні трирічного віку діти вважалися такими ж людьми, як і решта. Також є свідчення шанобливого ставлення до предків, чиї скелети в деяких випадках намагалися реконструювати при повторному похованні.

Все це вказує на рівень культурного розвитку, що перевершує звичайних скотарів.

Як повідомляв УНІАН, в околицях Луксора на півдні Єгипту археологи знайшли гробницю доглядача зернових комор фараона.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter