этот материал доступен на русском

IT-фахівці опублікували поради, як захистити свої особисті дані при використанні мобільних додатків

15:47, 08 жовтня 2019
Наука та IT
1114 0
Ілюстрація / REUTERS

Один з провідних розробників антивірусного програмного забезпечення - словацька компанія ESET попередила користувачів смартфонів про небезпеки безладного надання мобільним додаткам доступу до даних пристрою і опублікувала поради, як захистити свою персональну інформацію.

«Сьогодні ми ділимося великою кількістю інформації про себе через соціальні медіа. Однак, більше занепокоєння викликає збір даних тоді, коли ми найменше цього очікуємо або взагалі про це не знаємо. Наприклад, у 2013 році було виявлено, що деякі програми-ліхтарики отримували доступ до контактних даних та мікрофону. Проблема полягала в тому, що згода на збір даних користувачі не надавали. Потім виробники можуть продавати зібрані дані з метою отримання прибутку або використовувати їх в інших цілях», - йдеться на сайті компанії ESET.

Згідно з повідомленням, у випадку з кожним додатком користувачам слід з'ясовувати, які дані збирають розробники, і чи це необхідно насправді. Якщо відповідь негативна, потрібно вирішувати, чи дорівнює користь від такої програми важливості зібраних даних.

Щоб продемонструвати відмінності між дозволами додатків з однаковим функціоналом, фахівці взяли перші 5 програм в магазині мобільних додатків Google Play (для операційної системи Android) за запитом «економія заряду акумулятора». Експеримент показав, що такі програми потребують різну кількість дозволів – від 11 до 35. Запит доступу до інформації про ваше місцезнаходження присутній у 3 з 5 подібних додатків, а до файлів – в 4 з 5.

«Управління дозволами додатків на вашому телефоні є важливим кроком до забезпечення захисту ваших даних. Замість проведення часу за популярною грою краще витратити кілька хвилин на видалення програмного забезпечення, яке не використовується, і на зміну дозволів додатків», - додали в компанії ESET.

IT-фахівці уточнили, що перевірити параметри дозволів для конкретного додатка можна в розділі «Програми».

«Знайдіть потрібну програму і прокрутіть вниз до дозволів, а потім подивіться і вимкніть непотрібні», - розповіли в компанії.

Також, як повідомляють фахівці ESET, існує й інший спосіб контролю. Наприклад, при перегляді дозволів камери ви можете побачити список програм, які можуть вмикати або вимикати її в будь-який час. Відмова в наданні відповідного дозволу додатком не означає припинення його роботи, а може лише обмежити функціонал.

Довідка УНІАН. Компанія ESET – міжнародний розробник антивірусного програмного забезпечення і рішень в області комп'ютерної безпеки. Компанія була заснована в 1992 році в Словаччині і на сьогодні представлена більш ніж в 180 країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter