этот материал доступен на русском

Продовження життя черв'яків допоможе зрозуміти процес старіння у людей – вчені

12:32, 10 січня 2020
Наука та IT
1616 0
Через довге життя людей вченим важко вивчати наше старіння. Тому ми повинні покладатися на тварин, чиє життя є короткотривалим / klop.in.ua

Нове дослідження виявило, що для продовження життя черв’яків на 500% треба всього кілька простих генетичних змін. Науковці вважають, що результати допоможуть зрозуміти наш власний процес старіння.

Про це пише Science alert.

На відміну від ссавців, ці маленькі істоти живуть тільки два-три тижні, що робить їх ідеальними для вивчення різних генів і загальних метаболічних процесів.

Читайте такожНауковці реконструювали обличчя чоловіка й хворої на проказу жінки XII-XVI століть (фото)

У минулому схожому дослідженні вчені показали, що зміни шляхів передачі сигналів інсуліну (IIS) у черв’яків призводить до збільшення їхнього життя на 100%. Водночас зміни так званого шляху TOR призводить до продовження життя тільки на 30%.

Однак останнє дослідження дозволило генетично змінити обидва шляхи, що дозволить продовжити життя тварин у 4-5 разів. Отримані результати доводять, що старіння – це не просто результат дій окремого гена чи шляху, а передовсім злиття мереж, що працюють разом у довгостроковій перспективі.

Це пояснює, чому не знайдено жодного гена або кліткового шляху, що забезпечили б більш тривале життя черв’яків, людей або іншої живої істоти.

Коли ж учені змінили шляхи IIS та TOR, то виявили, що їхня наступна активність працювала злагоджено, викликаючи таку реакцію, що сприяла довголіттю.

На жаль, через довге життя людей вченим важко вивчати наше старіння. Тому ми повинні покладатися на тварин, чиє життя є короткотривалим.

Як повідомляв УНІАН, науковці надягнули на каракатиць 3D-окуляри, аби дізнатися, як працює тривимірний зір головоногих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter