Тригери, нудьга і звичайна залежність: чому людство дедалі більше стає залежним від смартфонів (відео)

10:40, 11 липня 2017
Наука та IT
614 0

Вчені дослідили, що основною причиною залежності від смартфонів є нудьга.

Користувачі беруть телефон до рук в середньому 2617 разів на день / REUTERS

Мобільні програми спеціально розробляють так, щоб викликати у користувачів залежність. Спочатку додатки чіпляють нас «на гачок», це називається тригер. Ми перевіряємо пошту чи заходимо в соцмережі, коли нам потрібно «убити час» - у черзі чи транспорті. При цьому підсвідомо формується звичка, що нудьга пов’язана з переглядом пошти чи стрічки Instagram. Як тільки нам стає нудно, відразу з’являється бажання зайти в пошту чи соцмережі.

Найпотужніші тригери сьогодні – це пуш-повідомлення у смартфонах. Щоразу, як з’являється примітка про нове повідомлення, у користувача виникає бажання його відкрити. Це запускає ланцюжок хімічної реакції в мозку, яку ми відчуваємо як насолоду та винагороду за виконану дію.

Читайте такожНовий додаток від Adobe перетворює смартфон в портативний сканер документів

Наступним етапом є дія – гортання новинної стрічки, пошук інформації, перегляд відео. За підрахунками вчених, користувач бере до рук смартфон близько 2617 разів на день. Повертатися у додаток знову і знову нас змушують нові функції, обмін фото, запрошення друга, проходження складного рівня у грі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter