Зокрема саме міжзоряний об'єкт 1I/Оумуамуа допоміг дослідникам краще зрозуміти природу таких комет / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, ua.depositphotos.com

NASA заявило про відкриття семи нових "темних комет" та довело загальну кількість цього незвичного нового класу об'єктів до 14, пише Forbes

Зазначається, що темні комети - це нещодавно визначений тип навколоземних об'єктів, який знаходиться між астероїдом та кометою. 

"Описані планетологами як комети та астероїди, чиї орбіти наближають їх до Землі, вони нагадують астероїди, але мають тенденцію до несподіваного прискорення, що дозволяє припустити, що вони можуть випускати струмені газу, як це роблять комети. Однак вони не мають коми навколо свого ядра. Вони також темні, що робить їх схожими на 1I/Оумуамуа, міжзоряний об'єкт, помічений у 2017 році, який проходив через Сонячну систему", - пояснили у матеріалі.

Відео дня

Зокрема у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences було опубліковано нову статтю, в якій йдеться про виявлення семи темних комет у двох різних групах. Там зазначають, що темніші комети знаходяться у зовнішній Сонячній системі, в той час, як менш темні комети існують у внутрішній Сонячній системі. 

"У нас була достатньо велика кількість темних комет, щоб ми могли почати запитувати, чи є щось, що могло б їх відрізнити. Проаналізувавши відбивну здатність, або альбедо, і орбіти, ми виявили, що наша Сонячна система містить два різних типи темних комет", - підкреслив провідний автор і постдокторський співробітник кафедри фізики в Університеті штату Мічиган, Іст-Ленсінг Дерріл Селігман.

За словами авторів, темні комети, такі як летючі речовини та органіка, могли доставити на Землю матеріали, які потрібні для розвитку життя. Саме таке припущення йдеться у статті журналу Icarus, де наголошується, що темні комети набагато поширеніші, ніж вважалося раніше, тому, ймовірно, вони могли доставити на Землю воду. 

Також повідомляється, що у цьому дослідженні вивчили сім темних комет, проте за оцінками, від 0,5 до 60% всіх навколоземних об'єктів можуть бути темними кометами з поясу астероїдів між Марсом та Юпітером. 

"Оскільки темні комети містять лід - як комети, але не астероїди - вони можуть бути механізмом, за допомогою якого вода потрапляє у внутрішню частину Сонячної системи", - зауважують у матеріалі.

Водночас перша темна комета була виявлена у 2016 році, коли науковці описали траєкторію астероїда під назвою 2003 RM, який, як виявилося, трохи відхилився від своєї орбіти таким чином, як це можливо тільки для комет, що рухаються завдяки струменям газу. 

"Коли ви бачите подібні збурення на небесному об'єкті, це зазвичай означає, що це комета, з поверхні якої виділяються леткі речовини, що надають їй невелику тягу. Але як би ми не старалися, ми не змогли знайти жодних ознак хвоста комети. Вона виглядала як будь-який інший астероїд - просто точкове світло. Отже, на деякий час ми мали цей дивний небесний об'єкт, який не могли до кінця зрозуміти", - додав співавтор дослідження з Лабораторії реактивного руху НАСА в Каліфорнії Давіде Фарноккіа.

Після відкриття "Астероїда, який хотів стати кометою" через рік вчені відкрили міжзоряний об'єкт 1I/Оумуамуа, який мав вигляд однієї точки світла, як астероїд, проте мав траєкторію, подібну до комети. 

"Той факт, що перший об'єкт, який ми відкрили з міжзоряного простору, мав схожу поведінку з 2003 RM, зробив 2003 RM ще більш інтригуючим", - підкреслив Фарноккіа.

"Темні комети - це нове потенційне джерело, яке могло доставити на Землю матеріали, необхідні для розвитку життя. Чим більше ми дізнаємося про них, тим краще зможемо зрозуміти їхню роль у виникненні нашої планети", - підсумував Селігман.

Останні дослідження про космос

Раніше дослідники відповіли, скільки потрібно часу, аби долетіти до Місяця. Відомо, що найшвидшим апаратом, який пролетів повз супутник Землі, був зонд New Horizon, який запустило NASA у 2006 році для вивчення Плутона. Цей апарат пролетів повз Місяць через 8 годин і 35 хвилин після запуску.  

Також вчені повідомили, що на Юпітері продовжують з'являтися темні овали розміром із Землю. Ця планета відома своєю знаменитою Великою червоною плямою та зберігає ще одну загадку атмосфери.

Вас також можуть зацікавити новини: