Журналісти показали, як директори шкіл наживаються на альбомах випускників (відео)

11:42, 13 березня 2018
Суспільство
1002 0
/ Скриншот - Гроші

Директори українських шкіл заробляють на «відкатах» від фотографів, які готують альбоми для випускників. Сума відкату може сягати 35% від суми, заробленої фотографом.

Читайте такожУ Гриневич запропонували новий механізм зарахування дітей у школиПро це йдеться у сюжеті програми «Гроші». Зазначається, що по всій Україні у школах поширилась відповідна практика: до закладу допускають тільки фотографів, які заплатять з кожного альбому дирекції. «Ставка» майже єдина ледь не по всій країні – сотні гривень з альбому директору у кишеню.

Без згоди дирекції школярі не отримають для альбому фотографій в школі, та фотографій з вчителями. Боротьба з адміністрацією школи, в той же час, може позначитись на оцінках в атестаті.

Про таку практику розповів журналістам, зокрема, фотограф Ярослав, який вже 10 років робить випускні альбоми для школярів.

«Є такі школи, у яких директори вважають, що я їм маю певний процент віддати грошей зароблених, тому що знімаю у їх школі. Як правило, 10 відсотків вимагають», - зазначив він.

За словами фотографа, така схема діє по всій Україні.

Зазначається, що більшість конкурентів Ярослава не проти «підмастити» керівництву шкіл. В результаті, у програші опиняються батьки – фотографи закладають «відкат» директору у ціну альбому . Як стверджується у сюжеті, аби просунути свого фотографа, директори тиснуть на батьків. Зокрема – через батьківські комітети.

Як зазначив у спілкуванні з журналістами юрист Олександр Навальнєв, директор не має жодного права втручатись у відносини між батьками та фотографом – зйомка здійснюється за кошти батьків.

Журналісти «Грошей» спробували власноруч перевірити факти поборів та навідались до декількох столичних шкіл, представляючись фотографами. У дирекції усіх трьох шкіл журналістам так чи інакше підтвердили, що впливають на обрання фотографа, попри думку батьків та школярів. В одній зі шкіл журналістам прямо назвали проценти «відкату» за альбоми: 10% - класному керівнику, 25% - школі.

Раніше повідомлялось, що у київських школах вигадали, як обійти заборону збирати гроші з батьків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter