
Сьогодні, 5 серпня, Держбюро розслідувань повідомило про підозру екс-заступнику голови правління банку «Фінанси і кредит» та керівнику одного з управлінь банку.
Про це повідомила перший заступник глави ДБР Ольга Варченко у своєму пості в Facebook.
- За попередньою версією слідства, вони, за змовою з іншими посадовими особами банку, розтратили 2,5 мільярда гривень. Також зараз перевіряємо причетність до злочинної схеми народного депутата України, - пише Варченко.
Вона також розкрила подробиці, які стали відомі в ході досудового розслідування. Слідчим вдалося встановити, як саме банкіри виводили гроші вкладників.
- Офшорна компанія в період 2007-2014 роки відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Пізніше, між фінансовими установами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) були підписані договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів США, яким український банк поручався через офшорну компанію власними коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. А далі – класика жанру. 2015 рік: за невиконання зобов'язань за кредитним договором іноземні банки стягують з рахунків банку «Фінанси та кредит» ті самі 113 мільйонів доларів. Примітно, що заставу кредитори списали відразу після того, як банк «Фінанси та кредит» оголосили неплатоспроможним, - розповіла Варченко.
Вона пояснила, що розміщення коштів банку «Фінанси та кредит» на кореспондентських рахунках у банках-нерезидентах впливало на ліквідність банку. Хоча сам по собі мав місце факт штучної підтримки ліквідності банку «Фінанси та кредит».
Перший заступник ДБР також зазначила, що зібрані слідством матеріали дають підстави вважати причетність до злочинної схеми з розтрати грошей банку не тільки екс-заступника глави правління, але й інших топ-менеджерів фінустанов.
За словами Варченка, ДБР раніше повідомило про підозру ще 5 топ-менеджерам «Фінанси і кредит», двоє з яких зараз переховуються й оголошені в міжнародний розшук.
Головному фігуранту кримінального провадження – колишньому заступникові голови правління інкримінують ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205 та ч. 5 ст. 191 ККУ.
Ще одному із заступників голови правління в липні цього року вже обрали запобіжний захід. Його триматимуть під вартою протягом 2 місяців з можливістю вийти під заставу 232 мільйонів гривень.
Керівник одного з управлінь буде відповідати перед законом за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191. Зараз у процесі – питання обрання запобіжного заходу і для нього.