этот материал доступен на русском

Рада планує надати звільненим з російського полону морякам статус учасника бойових дій

17:33, 05 грудня 2019
Суспільство
87 0
Звільнених моряків планують визнати учасниками бойових дій / фото УНІАН

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону "Про внесення змін до статті 6 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо забезпечення прав військовослужбовців Військово-морських сил та Повітряних сил Збройних сил України на отримання статусу учасника бойових дій)" (№ 1197).

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 319 народних депутатів.

Читайте такожЗвільнені з РФ десять українських політв’язнів пройдуть медичну реабілітацію у Латвії

Законопроектом пропонується встановити, що до учасників бойових відносяться члени екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інші особи, які, перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) ЗСУ, Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України, захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями.

Передбачено, що порядок надання та позбавлення статусу зазначених вище учасників бойових дій визначається Кабінетом міністрів.

Планується поширити дію цього законопроекту в разі його ухвалення як закону на правовідносини, які виникли з початку тимчасової окупації частини території України (20 лютого 2014 року).

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що на сьогодні визначаються 20 категорій осіб, які належать до учасників бойових дій. "Однак чинні норми не повною мірою враховують реалії протидії України збройній агресії Російської Федерації, що триває з 20 лютого 2014 року. Так, 25 листопада 2018 року під час виконання бойового завдання в акваторії Чорного моря та Керченській протоці були обстріляні та затримані військовими формуваннями Російської Федерації 24 військовослужбовці Військово-морських сил Збройних сил України, які перебували у складі екіпажів малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ”, “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу”, - сказано в пояснювальній записці. При цьому, згідно з чинним законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, це бойове зіткнення не може бути підставою надання українським військовослужбовцям статусу учасника бойових дій, оскільки відповідні питання надання такого статусу врегульовані стосовно застосування військ на суходолі (у межах районів проведення антитерористичної операції.

Запропоновані зміни врегулюють питання надання статусу учасника бойових дій екіпажам кораблів, катерів, суден забезпечення та повітряних суден у разі їх участі в бойових діях проти військових формувань інших держав, терористичних організацій, незаконних збройних формувань у майбутньому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter