Мешканці Нових Санжар засудили насильство у своєму селищі / REUTERS

Мешканці селища Нові Санжари, де сталися заворушення під час прибуття евакуйованих з Китаю українців, засудили насильницькі дії та інші дикунські форми протесту, які мали місце у селищі. 

Читайте такожЗаворушення у Нових Санжарах: один із протестувальників вибачився перед поліцейськими за публічні образи (відео)

Як повідомляється у сюжеті ТСН, відповідальність за насильство вони покладають на невідомих приїжджих, котрі й спровокували заворушення. Зокрема, наразі немає відповіді на питання, хто приніс та підпалив на місці шини.  

Люди зізнаються, що їм дуже соромно за те, в якому світлі Нові Санжари побачив увесь світ. "Ми – нормальні українці, ми не середньовічні варвари. Просто люди не були інформовані", - кажуть вони. 

Протягом минулого дня у містечку двічі відбулися збори жителів. Спершу з людьми спілкувався відомий лікар-педіатр Євген Комаровський, потім відбулася розмова представників місцевої громади з православним духовенством. Головною претензією жителів був брак комунікації – люди обурені тим, що влада не попередила про розміщення евакуйованих осіб на карантин на території їхнього містечка. 

Також новосанжарці просто злякалися великої кількості військової техніки та силовиків, яких нагнали забезпечити супровід і розміщення осіб, яких вивезли з Китаю. 

Не визнає своєї відповідальності й Володимир Сіренко, якому інкримінують напад автомобілем на бійців Нацгвардії. "Я ні на кого не збирався наїздити – що я, зовсім вже?" - прокоментував чоловік, якому суд визначив запобіжним заходом домашній арешт. 

Наразі у Нових Санжарах Полтавської області на карантині перебувають 73 особи. Це громадяни України та інших держав, що повернулися з китайського міста Ухань, а також персонал, лікарі та міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Як повідомляв УНІАН, 20 лютого в Нових Санжарах Полтавської області місцеві жителі протестували проти прибуття до медичного центру МВС, розташованого в їхньому населеному пункті, евакуйованих із Китаю громадян України та іноземців.

Протестувальники перекривали дорогу, кидали каміння в автобуси з евакуйованими громадянами. Під час протистоянь 9 правоохоронців отримали поранення. Поліція відкрила два кримінальних провадження - за фактом масових заворушень і насильства по відношенню до правоохоронців. 21 лютого поліція відпустила 23 із 24 найбільш агресивних осіб, затриманих під час протестів, одну людину залишили під вартою.

22 лютого, суд у Полтаві обрав підозрюваному в наїзді на нацгвардійців у Нових Санжарах Володимиру Сіренку запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту строком на 2 місяці.