Через демографічну кризу вже зараз спостерігається велика проблема на ринку праці в Україні, і якщо ситуація не зміниться, то не виключено, що доведеться залучати працівників з інших країн. Про це в інтерв’ю УНІАН розповів директор Інституту соціології НАН України Євгеній Головаха.
"Найбільш вірогідний сценарій - країни південної та східної Азії. Зокрема, Філіппіни, Таїланд тощо. Навряд буде великий потенціал у пострадянських країнах, адже там люди традиційно їдуть на роботу в Росію і цей тренд навряд зміниться", - зазначив соціолог.
Водночас він наголошує, що для того, щоб ці люди поїхали працювати в україну, потрібно створити необхідну інфраструктуру.
"Так, у цих країнах високий рівень безробіття, але їм потрібно створити умови, характерні для їхнього регіону", - каже Головаха.
Він також зазначив, що історично після великих війн як правило спостерігаються "бейбі-буми", однак українські демографи не радять сподіватися на це.
За його словами, серед факторів, що впливають на зменшення народжуваності, зокрема, рівень надання медичних послуг проблема з робочими місцями, боротьба з ПТСР, стресом. Він наголошує, що фактор стресу дуже впливає на рівень народжуваності, а зараз цей рівень в Україні вкрай високий.
Він додав, що всі ці проблеми треба вирішувати зараз, "адже після війни вже буде пізно".
Демографічна криза в Україні - останні новини
За прогнозом Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, до 2051 року населення в Україні скоротиться до 25 мільйонів. Зазначається, що причинами цього є війна, масштабна зовнішня міграція, низький рівень народжуваності, високий рівень передчасної смертності, масові вимушені переміщення населення в межах України та інші чинники.
Раніше в Національному банку заявили, що через тривалу війну та дефіцит електроенергії люди й далі виїжджатимуть з України. Зокрема прогноз відтоку людей на 2024 рік погіршено до 500 тисяч осіб.