Початкова ціна статуї завважки 4200 кг і заввишки 5 метрів становила 394 тис. грн / скріншот, "Суспільне"

Бронзовий пам’ятник вождю пролетаріату Володимиру Леніну, встановлений на центральній площі міста Новгород-Сіверський на Чернігівщині, продали сьогодні через аукціон за 714 тис. грн.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, початкова ціна статуї завважки 4200 кг і заввишки 5 метрів становила 394 тис. грн.

На аукціоні на торговому майданчику Prozorro викупити пам’ятник намагалися 8 учасників. Перемогу здобуло ТОВ "Сяйвомет" із Запоріжжя.

На сайті товариства зазначається, що це спеціалізоване металургійне підприємство, яке займається виробництвом сплавів кольорових металів з брухту та відходів і первинних матеріалів. Представник підприємства телефоном зазначив, що кількатонний бронзовий пам’ятник придбано для переплавки з подальшим виготовленням продукції.

Як пояснили в Новгород-Сіверській міській раді, виручені кошти від продажу пам’ятника планують спрямувати на доброустрій міста. Можливо, оновлять площу або відремонтують пам’ятник Новгород-Сіверському князю Ігорю. Остаточне рішення поки не схвалено.

Читайте такожУ Дніпрі з пам'ятника Леніну зробили пісуар (фото)Пам’ятник Леніну в Новгороді-Сіверському було демонтовано у 2016 році. Він вважається останнім з великих пам’ятників, знесених в Україні (за винятком окупованих територій). Історики та патріотична громадськість Чернігівщини звинувачували чинного на той час міського голову у відвертому саботажі, зриві декомунізації.

Продати пам’ятник Леніну як брухт вирішили депутати місцевої ради влітку 2021 року. Балансова вартість статуї на той час становила 150 тис. грн.

Вас також можуть зацікавити новини: