Операцію провели лікарі з трьох міст / фото Першого медоб'єднання Львова

У Львові 18-річній дівчині з онкологією провели рідкісну операцію – ротаційну пластику, щоб зберегти функціональність ноги. 

Як повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, про свій небезпечний діагноз — рак кісток — Юлія з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилась ногою та звернулася до лікарів. Після ретельного обстеження їй озвучили діагноз – остеосаркома 2B стадії. 

Дівчину почали лікувати місцеві онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити дівчину. 

Відео дня

"Подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб — терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні", - йдеться у повідомленні.

Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст – Івано-Франківська, Львова та Києва. Після декількох консиліумів вони вирішили провести рідкісну для Україну операцію — ротаційну пластику. Це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки — задом наперед. Таким чином, стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і наскільки це можливо зберегти чутливість та рухливість кінцівки. 

Спочатку хірурги видалили Юлі уражені саркомою кістки – частину стегна, гомілки та колінний суглоб. Наступний етап операції — ротаційна пластика. Лікарі з’єднали дві кістки різних діаметрів — стегнову та великогомілкову, останню при цьому розвернули на 180 градусів — п’ятою вперед. Після цього наклали гіпс та зафіксували металевою пластиною. Операція минула успішно. 

Операцію зробили задля збереження функціональності ноги дівчині з онкологією / фото Першого медоб'єднання Львова

Юлія вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію та боротьбу з недугою. Потім на неї чекатиме реабілітація та протезування. Функцію видаленого колінного суглоба виконуватиме стопа, завдяки чому дівчина зможе отримати функціональний протез і опанувати ходьбу.

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені

В Україні вперше пересадили комплекс серце-легені від посмертного донора, унікальну операцію провели в жовтні у Львові. Органи отримала 38-річна Ніна з Київщини. Ваду серця вона мала від народження. Згодом та зіпсувала і легені. 

Однак на другу добу після операції стан жінки стрімко погіршився – сталося відторгнення. Пацієнтка померла

Вас також можуть зацікавити новини: