Окупанти затримали понад 30 активістів у Криму / фото t.me/denisovaombudsman

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявляє про затримання понад 30 активістів, які прийшли зустрічати адвоката Едема Семедляєва з СІЗО у Сімферополі.

Про це йдеться у повідомленні в її Telegram-каналі.

"Кримський адвокат Едем Семедляєв вийшов із сімферопольського СІЗО в тимчасово окупованому Криму, де він провів 12 днів адміністративного арешту за незаконним обвинуваченням у "непокорі співробітникам поліції". Зустріти Едема прийшло кілька десятків активістів, проте їх затримали співробітники російського ОМОНу. Загалом затримано 31 активіста, зокрема, десять жінок та четверо журналістів", - наголосила омбудсмен.

Відео дня

Денісова повідомила, що наразі вони перебувають в "Київському відділенні поліції Сімферополя". Планується, що їх перенаправлять до різних відділів поліції.

"Засуджую незаконні затримання українських громадян в тимчасово окупованому Криму. Своїми діями країна-окупант порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема, свободу дотримуватися своїх поглядів та ідей без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів", - підкреслила уповноважений з прав людини.

Як повідомляв УНІАН, 25 жовтня в Криму російські силовики затримали активістів "Кримської солідарності" та адвоката Едема Семедляєва.

Активісти зібралися, щоб почути адвокатів, які по відеоконференцзв'язку мали взяти участь у розгляді апеляційної скарги на вирок фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір". Серед затриманих: координатор "Кримської солідарності" Ділявер Меметов та кореспонденти "Кримської солідарності" - Зідан Аджікелямов, Руслан Параламов і Длявер Ібрагімов.

На Семедляєва склали протокол за статтею 19.3 КпАП РФ. Це пряме перешкоджання професійній адвокатській діяльності та позбавлення права на захист затриманих.

Читайте такожРосійський "суд" засудив кримських татар до строків від 12 до 17 років колонії суворого режиму

11 листопада підконтрольний Росії "Центральний районний суд Сімферополя" незаконно призначив Семедляєву адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тис. російських рублів.

Окупація Криму Росією

Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали "бранцями Кремля".

Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Президент Володимир Зеленський запровадив 26 лютого в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.