Журналісти розібралися, як у ТЦК отримати він-код / колаж УНІАН з фото "Суспільне Суми"

Триває мобілізація в Україні. Тепер у нашій країні запроваджено він-код - це штрихкод, індивідуальний номер, що присвоюють військовозобов'язаним у реєстрі "Оберіг". При зчитуванні такого штрихкоду відображається інформація про військовозобов'язаного.

Такий код потрібен для того, щоб військовозобов'язаний, зокрема, зміг виїхати з української території, якщо має на це право. Для отримання він-коду потрібно приїхати у свій територіальний центр комплектування та соцпідтримки і пройти військово-лікарську комісію, йдеться у матеріалі "Суспільне Суми". Після, за словами військовослужбовиці сумського ТЦК Наталії, військовозобов'язаного мають поставити на облік в базу "Оберіг" - туди вводять його особисті дані.

Співбесідниця додала, що після заповнення всіх полів формується він-код, і його можна видруковувати. Цей штрихкод означає, що військовозобов’язана особа оновила дані у ТЦК та СП. Цей штрихкод вклеюють у військово-обліковий документ, наприклад, у військовий квиток.

Відео дня

"Якщо все добре, і база "Оберіг" нас не підводить, то на одну людину витрачається десь 15 хвилин часу", - розповіла Наталія.

Він-код ТЦК та СП / фото "Суспільне Суми"

У центрі уваги мобілізація 2024 - новини, які варто знати

У нашій державі 18 травня набув чинності оновлений закон щодо мобілізаційних заходів. Тепер усі військовозобов'язані (чоловіки та жінки-медики, віком від 18 до 60 років), резервісти й призовники мають оновити свої персональні дані - це можна зробити у ТЦК, центрах надання адміністративних послуг чи через застосунок "Резерв+", який надає можливість оперативно оновити дані, оскільки має доступ до інформації у реєстрі "Оберіг". Якщо людину визнали непридатною до військової служби, то оновлювати дані їй не потрібно. 

Згідно із новим законом, тепер кожен військовозобов'язаний має носити з собою військово-обліковий документ - військовозобов'язані та резервісти повинні мати військовий квиток, а призовники - посвідчення про припис до призовної дільниці.

Вас також можуть зацікавити новини: