Військовий обов’язково мусить уважно стежити за документами, якщо тільки йому дозволяє стан здоров’я / фото УНІАН

Адвокатка і волонтерка Світлана Ярошенко розповіла про проблеми, які виникають у військових та попередила, що для поранених бійців дуже важлива довідка про обставини травми.  

Вона радить, як пише Телеграф, при потраплянні до шпиталю після поранення, травмування, контузії чи хвороби, військовий обов’язково мусить уважно стежити за документами, якщо тільки йому дозволяє стан здоров’я. Буває, що в них вказані різні дати поранення (травмування, захворювання). Так само як і населений пункт, де це трапилося, та обставини.

Річ у тому, що під час оформлення документів можуть трапитися певні казуси, якась помилка, зокрема через велику втому медиків. Наприклад, постраждала ліва нога в документах стає правою.

Відео дня

"Тож, якщо боєць вже бачить і читає, треба уважно ознайомитися із записами в медичних документах. Потім він повинен звернутися до військової частини з вимогою видати довідку про обставини травми (поранення/контузії/каліцтва) (Додаток 5). Бо це найголовніший документ, на основі якого встановлюють причинний зв'язок між пораненням, травмуванням та контузією із захистом Батьківщини", - каже Ярошенко.

Вона наголошує, що цей додаток ляже в основу висновку військово-лікарської комісії після лікування, що потягне за собою перерахунок і виплату грошового забезпечення та додаткової винагороди.

Адвокатка застерігає: оригінал Додатка 5 військовий зберігає у себе, нікому його не віддаючи.

Також вона відповіла на питання, про те, чи людина обмежено придатна до служби, має право не виконувати бойове завдання.

"У мене був такий випадок. Юрист порадив військовому, зарахованому у Десантно-штурмові війська, не виконувати накази командування, за що, мовляв, його ніхто не може покарати, оскільки той мав обмежену придатність до військової служби. Але ж є чіткий перелік захворювань, які визначають ступінь придатності людини до служби у мирний та воєнний час на певних посадах", - каже вона.

За її словами, якщо людина не придатна саме до служби у Десантно-штурмових військах, то може бути цілком придатною до служби в інших родах військ. Тобто, йдеться не лише про здоров’я, а й про професійний рівень, рівень підготовки до виконання завдання, на яке відправляють військовослужбовця.

"Якщо виконанню наказу перешкоджають об’єктивні обставини, то боєць має повідомити про це письмовим рапортом, пояснивши, чому не може виконати наказ. Військового не перевели до іншого виду військ чи не захотіли, це одна справа. Але невиконання наказу без подачі рапорту і без пояснень тягне за собою кримінальну відповідальність. Це може кваліфікуватися як непокора або невиконання наказу", - пояснила адвокатка.

Законопрект про мобілізацію - останні новини

До законопроєкту про мобілізацію внесли понад 2,5 тисячі правок. За словами секретаря Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки, полковник Служби безпеки України Романа Костенка, станом на зараз до другого читання законопроєкту про мобілізацію надійшло 2527 правок, але їх кількість ще може змінитися.

За попередньою інформацією, оборонний комітет почне напрацьовувати законопроєкт про мобілізацію до голосування в другому читанні вже наступного тижня.

Вас також можуть зацікавити новини: