
У Чернігові сотні людей можуть залишитись без проплачених квартир у новобудовах через дії компанії "Основа Буд-7", яка належать уже колишньому депутату міської ради Юрію Тарасовцю, повідомляє Telegraf.
Сума, на яку ошукали людей, може сягати $20 млн. Йдеться про ті квартири, за які "Основа Буд-7" взяла у чернігівчан гроші, але в результаті будинки не були здані і є великий ризик, що вже й не будуть здані в експлуатацію.
Як зазначається, це перший за останні десятиліття настільки масштабний будівельний скандал у Чернігові, адже з часів української незалежності у місті фактично не було недобудов.
Сам же Тарасовець, який донедавна очолював земельну комісію міської ради, наразі намагається розпродати частину своїх активів і, ймовірно, втекти за кордон, заявили джерела видання.
"Сім’я чернігівського забудовника уже живе в США. Юрій Тарасовець на початку цього року без пояснень склав мандат депутата міської ради і це, очевидно, може полегшити йому можливість виїзду з країни", – йдеться у матеріалі.
Серед проблемних об’єктів Тарасовця – елітна висотка ЖК КиївSky у центрі міста. Вже четвертий рік люди не можуть заселитись у 16-поверхівку, бо забудовник не провів туди електрику.
Ще один ЖК має назву "Олександрівський" і там, як пише видання, людям продали квартири у будинках, яких взагалі не існуватиме. Декілька із запланованих секцій "Основа Буд-7" не зможе здати, бо там розміщений міський водозабір. "У ЖК "Олександрівський" розпродано шість секцій, а збудовано лише дві. Чернігівчанам продали те, чого не існує та не існуватиме", — розповів один із чиновників міської ради Чернігова.
На іншому об’єкті компанії, у мікрорайоні Масани, за вже придбане і здане житло з людей вимагали доплату по 200-230 тис. грн. Але навіть попри доплати, "Основа Буд-7" так і не збудувала обіцяних соціальних об’єктів, а сам будинок був зданий з порушеннями, на що регулярно скаржаться мешканці.
На зазначається, бізнес Юрія Тарасовця збудований за принципом будівельної піраміди, що спирається на місцевий Полікомбанк, який належить його батькові Миколі Тарасовцю. Але сам Полікомбанк нещодавно отримав застереження від НБУ і може бути ліквідований.
"Тарасовець настільки захопився закупівлею нових об’єктів по місту за кошти, які отримував від чернігівчан, що сформував занадто великий касовий розрив", – пояснюється в матеріалі. Поки не пізно, експерти радять ошуканим мешканцям звертатись до суду.