У Львові відкрили інноваційний арт-об’єкт "Звуки міста", який поєднує звук і форму. Мультимедійну скульптуру встановили у креативному просторі !FESTrepublic, повідомляє Львівська ОДА.

Проєкт "Звуки міста" створений до 30-річчя Незалежності. Автори записали звуки семи міст України, після чого обробили за допомогою звукового дизайну та 3D-візуалізації. Унікальні скульптури розробили для Львова, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Маріуполя та Криму. Всі вони різні.

За словами авторки ідеї проєкту, продюсерки GOODMEDIA Альони Тимошенко, для скульптури у Львові зібрали звуки і спогади містян, які тут народились. Серед них - художниця Ксенія Дацюк, виконавчий директор ІТ кластеру Степан Веселовський, ресторатор Андрій Худо, галерист Павло Гудімов, артистка Руслана. Над проєктом працювали більше сотні людей.

"Для мене особисто Львів асоціюється з кавою, бруківкою, годинником на Ратуші, трамваєм і ще з дуже великою кількістю звуків. Львів - це те місто, куди я приїжджаю в гості і, ще не поїхавши назад, вже планую наступну поїздку. Львів - це дуже сучасне місто, креативне, культурне і мистецьке місто. Сподіваюсь, що цю скульптуру тут зрозуміють, полюблять та будуть приходити сюди слухати звуки міста", - сказала Альона Тимошенко.

Львівські "Звуки міста" виконані у гамі кольорів від коралового до глибоко пурпурного. Це візуалізація звуків джазу, заварювання кави, тремтіння автомобілів на бруківці, відлуння дзвону Ратуші, стукоту столових приборів у ресторанах тощо.

"Цей проєкт – гарна можливість подивитись на наше місто і відчути його по-новому, через звук. Дякую авторам проєкту за такий погляд на Львів, за те, як звучить наше місто і як звучить наше життя в ньому", - додав перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Нагадаємо, раніше арт-об’єкт "Звуки міста" відкрили у Харкові. "Кожне місто має свої унікальні звуки – різні за настроєм, тональністю і навіть кольором. Ми вперше перетворили їх на форму", - заявила ініціаторка проєкту Альона Тимошенко.