В Україні ухвалили за основу закон про добровільний військовий облік жінок / фото УНІАН, Анатолій Степанов

В Україні восени 2022-го року був ухвалений закон Про військовий облік для жінок. Складено список професій, представниці яких за власним бажанням можуть стати на облік, зробити це обов'язково повинні тільки жінки-медики.

Юрист-волонтер Євген Промський розповів, чи відрізняється процедура взяття на військовий облік жінок і чоловіків, повідомляє ZN.UA. Так, представниці професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, беруться на облік за їхнім бажанням.

Жінки, які здобувають зараз освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, після випуску отримають тимчасове посвідчення військовозобов'язаного на 30 днів. За цей період вони повинні з'явитися у військкомат і стати на військовий облік, визначити їхню придатність до служби й отримати військово-обліковий документ.

Відео дня

По-третє, жінки після отримання освіти за медичною або фармацевтичною спеціальністю, які не отримали військово-обліковий документ до початку 2023 року, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026-го.

Військовий облік жінок в Україні 

У жовтні 2022-го року Верховна Рада України ухвалила закон Про внесення змін до статті 1 закону "Про військовий обов'язок і військову службу", яким встановлюється постановка жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням. Йдеться про жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у затвердженому Міноборони переліку.

А жінки з медичною професією повинні обов'язково стати на військовий облік.

Вас також можуть зацікавити новини: