
Інформація про ідентифікацію українського супутника "Січ-2-30" з’явилася у базі даних США, що означає встановлення з ним сталого зв’язку.
Про це повідомив народний депутат Роман Грищук на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"У базі даних Космічних військ США стала відображатись інформація про ідентифікацію нашого супутника! Це означає, що відбувся сталий зв'язок (або їх серія) з супутником, завдяки багатоденним зусиллям фахівців Національного центру управління та випробувань космічних засобів..., внаслідок чого вдалось визначити його як один з космічних об'єктів, який до цього мав тільки умовну назву. У каталозі – це космічний об'єкт 51030 з попередньою назвою Object AY. Наразі вже відображається на візуалізації як Sich-2-30 (Sich-2-1)", - написав він.
Депутат додав, що продовжуються льотно-конструкторські випробування супутника, які мають завершитись у середині березня.
Український супутник у космосі
Як повідомляв УНІАН, український супутник дистанційного зондування Землі "Січ-2-30" було виведено на розрахункову орбіту 13 січня о 18:51:58 за київським часом у результаті кластерного пуску ракети-носія Falcon 9.
До цього із супутником не було стійкого зв’язку через низку зовнішніх чинників.