
Після початку повномасштабної війни багато українців виїхали зі своєї країни в різні європейські держави. Ті, хто живуть у Німеччині, вже знають, як викликати швидку допомогу або поліцію, але новоприбулим така інформація буде корисною.
У країнах ЄС є загальний номер екстрених служб 112, який ви можете набрати, якщо вам потрібна допомога. Це аналог української довідкової - на тому кінці трубки жива людина-оператор запитає, що у вас трапилося, і тільки потім перенаправить дзвінок до відповідного відділу. Саме так можна додзвонитися до швидкої, поліції або пожежників, навіть якщо у вас немає грошей на рахунку.
- Як викликати поліцію в Німеччині
- Як викликати швидку в Німеччині
- Як викликати поліцію в Польщі
- Як викликати швидку в Польщі
Як викликати поліцію в Німеччині
У Німеччині існує окремий номер 110 - його варто набирати, якщо ви хочете повідомити про злочин, що вже стався. Це може бути крадіжка, пограбування, напад - будь-яка екстрена ситуація, яка вимагає швидкої реакції правоохоронних органів. Якщо ж ви хочете повідомити про галасливих сусідів, п'яну компанію або будь-яку іншу подію, що не загрожує вашому життю та може "зачекати", тоді краще знайти в інтернеті номер найближчого відділення поліції та повідомити їм.
Ось що потрібно сказати телефоном залежно від ситуації:
- "Ich brauche die Polizei!" - "Іхь браухе ді поліцай" - Мені потрібна поліція!
- "Das ist ein Notfall" - "Даз іст айн нотфал" - Це екстрений випадок!
Якщо ви не розмовляєте німецькою, то краще одразу сказати про це оператору, вимовивши фразу: "Ich spreche nicht Deutsch - "Іхь шпрехе ніхт дойч".
Ці фрази допоможуть вам без проблем розібратися, як викликати поліцію в Німеччині без знання мови та отримати необхідну допомогу.
Як викликати швидку в Німеччині
Інструкція, як викликати швидку в Німеччині біженцям, не відрізняється від тієї тієї тієї, яка існує для громадян країни або туристів. Якщо знаєте мову, можете зателефонувати в 112, відповісти на уточнювальні запитання, і вас перенаправлять у "швидку". Такий номер підійде, якщо життю людини щось загрожує, наприклад, є підозри на інфаркт, інсульт або інші стани, що потребують екстреного втручання.
Якщо ж ситуація не критична, ніхто не поранений і не помирає просто зараз, просто необхідна медична допомога, телефонуйте 116 або 117. Це національні безплатні лінії - там вам нададуть консультацію та допомогу, також за допомогою них ви зможете викликати лікаря додому.
Але як викликати швидку в Німеччині без знання мови? Краще одразу сказати оператору, що німецькою ви не розмовляєте, а потім вимовити: "Ich brauche einen Krankenwagen!" - "Іхь браухе айнен кранкенваген" - Мені потрібна швидка допомога! або "Ich brauche einen Doctor" - "Іхь браухе айнен доктор" - Мені потрібен лікар!
Як викликати поліцію в Польщі
У Польщі, як і в інших країнах ЄС, звернутися по екстрену допомогу можна за номером 112. Також у республіці є номер муніципальної поліції 986, але працює він не у всіх містах - краще заздалегідь з'ясувати, чи зможете ви звернутися по допомогу у своєму населеному пункті. Є й окрема лінія, як викликати поліцію в Польщі - за номером 997 - залежно від регіону ви додзвонитеся або до екстреної служби, або до відділення поліції.
Якщо ви не володієте польською мовою, то краще одразу сказати: "Nie mówię po polsku" - "Не муве по польську", а потім одразу: "Potrzebuję policji!" - "Потребує поліції", щоб оператор зрозумів, що вам потрібна допомога, але пояснюватися довго ви не можете.
Польська мова дуже схожа на українську, тому навіть якщо ви не знаєте її, здогадатися, про що говорить вам оператор, і відповісти так, щоб вас зрозуміли, не складе труднощів.
Як викликати швидку в Польщі
Швидка медична допомога в республіці відповість вам за номером 999, якщо не хочете телефонувати на 112. Оператору потрібно сказати: "Potrzebuję karetki!" - "Потжебує карєткі" - "Мені потрібна швидка!". Крім того, існують і окремі гарячі лінії:
- 22 668 70 00 - допомога жертвам домашнього насильства;
- 800 702 222 - центр підтримки для людей у психологічно кризовій ситуації;
- 116 000 - допомога батькам зниклих дітей.
Перед тим як викликати швидку за коротким номером, врахуйте, що потрібно використовувати код міста. Якщо ви живете у Варшаві, то код буде 22, у Вроцлаві - 71, у Любліні - 81. Наприклад, для того щоб викликати поліцію у Варшаві, вам потрібно набрати 22-997 або 22-986, швидку допомогу в Любліні - 81-999. Повний список кодів різних польських міст легко можна знайти в інтернеті.
ВАЖЛИВО: для всіх жителів і туристів Польщі доступний мобільний застосунок Moja Komenda в Google Play і App Store, в якому ви можете знайти потрібний номер телефону і навіть адресу екстреної служби.