Експерт НАТО Стефані Бабст вважає, що дії ЗСУ в Курській області були добре спланованими, і Україна застала путінську армію зненацька. У коментарі Bild вона назвала п'ять можливих цілей курської операції.
1. Чинити тиск на Путіна
"На відміну від Берліна і Вашингтона, ЗСУ зрозуміли, що повинні поставити росіян в оборонне становище. Наскільки зможуть", - каже Бабст.
2. Довести свою боєздатність - самій Україні та Заходу
За словами експерта, цим наступом українські збройні сили хочуть показати, що вони самі можуть чинити тиск на російського агресора. У перспективі це допоможе переконати союзників "відмовитися від згубних обмежень на використання західних систем озброєнь", зазначає вона.
3. Послабити натиск російських військ на інших ділянках фронту
У Донбасі та Харкові ЗСУ насилу стримують російський наступ. Тепер росіяни повинні перекинути частину своїх сил, щоб зупинити українців у Курській області.
4. Захопити Курську АЕС і згодом обміняти її на захоплену Росією Запорізьку АЕС
Припущення про це циркулюють уже кілька днів. Однак Бабст сумнівається, що перед ЗСУ стоїть таке завдання, оскільки "у військовому відношенні це був би дуже довгий і важкий шлях".
5. Вдарити по газовому експорту Путіна
На її думку, ЗСУ швидше прагнуть контролювати газовимірювальну станцію в Суджі, через яку здійснюється газовий експорт. Станція - ключовий елемент останнього газопроводу, що зв'язує Європу і Росію.
"Це стало б значною втратою для газового бізнесу Путіна", - вважає Бабст.
Бої в Курській області - останні новини
Як писав Forbes, Україна направила до Курської області вже п'ять бригад: чотири армійські механізовані бригади і одна бригада зі складу незалежних штурмових авіаційних сил. Вони зайняли близько 400 квадратних миль Курської області й узяли в полон десятки російських військовослужбовців, і поки що немає жодних ознак того, що вони уповільнюють свої атаки.
Також раніше повідомлялося, що біля Рильська в Курській області рознесли колону російських військових. Росія могла втратити до півтисячі солдатів унаслідок цього удару.