Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко відповів на запитання, чи може Україна знищити Кримський міст так само, як знищила крейсер "Москва".
Як він розповів в інтерв'ю "Обозревателю", весь міст, може, й ні. Але теоретично в потрібний момент можна завдати удару, коли по ньому йдуть війська.
"Коли будували міст, в Росії заявляли, що в України немає ніяких ракетних комплексів, що все це папірці. І ось тепер ці "папірці" потопили російський флагман. Звичайно, є питання престижу, але удар по мосту – це чергове посилення. Це питання не просто військове, а військово-політичне", - каже генерал.
За словами Романенка, якщо вже й руйнувати міст, то тільки тоді, коли ним йтиме колона військової техніки.
"Ще не час бити по мосту, ще не час бити по арсеналу РФ в Придністров'ї. Поки що росіяни бачать страшні сни про це. Але їхній час попереду", - підсумував він.
13 квітня в акваторії Чорного моря в російський ракетний крейсер "Москва" влучили українські крилаті ракети "Нептун". За даними українського військового командування, в результаті корабель отримав пошкодження, загорівся, згодом перекинувся і потонув.
У Міноборони РФ стверджували, що на кораблі сталася детонація боєприпасів, а потонув він при буксируванні.
Незабаром почали з'являтися заяви батьків "зниклих безвісти" солдатів-строковиків, які служили на крейсері" Москва". Мати одного з таких моряків стверджувала, що говорила зі своїм сином, і він розповів їй про безліч поранених з відірваними кінцівками. Інша мати "зниклого безвісти" моряка з "Москви" розповіла, що у госпіталі близько 200 поранених.
Довідка УНІАН. "Москва" - російський гвардійський ракетний крейсер. Входив до складу 30-ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту ВМФ Росії. Побудований свого часу на суднобудівному заводі в Миколаєві, спочатку отримав назву "Слава", пізніше був перейменований в "Москва".
24 лютого 2022 року під час російського вторгнення в Україну брав участь у захопленні острова Зміїний.