Прориви у цій війні стали неможливими / фото t.me/V_Zelenskiy_official

В умовах глухого кута на фронті, що не дає змоги жодній стороні здійснити великий прорив, для України, яка поступається Росії за всіма основними ресурсами, було б вигідніше перейти до стратегічної оборони. Відбиваючи російські наступи, українці могли б завдати росіянам значно більше шкоди при своїх менших втратах, ніж ведучи власний контрнаступ.

Про це пише The Wall Street Journal, аналізуючи поточну ситуацію у війні. Видання зазначає, що на Заході усе гучніше звучать голоси, які кажуть, що затримки із поставками західної зброї були однією з причин невдачі українського контрнаступу. Але тепер ситуація в глухому куті, і немає такої зброї, передача якої, могла би радикально змінити хід війни.

Проблеми з наступом мають не лише українці, але й росіяни, що засвідчує поточна битва за Авдіївку. Маючи вкрай незначні територіальні здобутки, агресор зазнає там шалених втрат. Тож з огляду на більшу кількість мобілізаційного ресурсу та можливостей військового виробництва у Росії, для України буде невигідним витрачати дефіцитні ресурси на власний наступ.

Відео дня

"Враховуючи обмежену здатність України перехопити ініціативу на полі бою проти російських військ, деякі сторонні спостерігачі кажуть, що найбезпечнішим напрямком дій Києва є перейти до оборонної позиції та змусити Росію витрачати свої війська та обладнання в пошуках здобутків. Україна певною мірою скористалася таким підходом в Авдіївці", – зазначає WSJ.

Дмитро Горенбург, експерт з колишнього СРСР в американському Центрі військово-морських досліджень, зазначає, що така стратегія неодмінно призведе до незначних територіальних втрат, і комусь може здатися, що Україна йде до поразки. Але насправді, як зазначає експерт, така стратегія дасть Україні безпечнішу позицію і можливість відновити свої сили та запаси.

"Оптика захисту України може бути не ідеальною, але як військова стратегія в тривалій війні може мати сенс змусити росіян витратити свої ресурси, відновитися самим, а потім повернутися до наступу пізніше", — сказав Горенбург.

Глухий кут на фронті: на Заході пропонують Україні варіанти

Останнім часом західні ЗМІ та відомі персони почали активно пропонувати свої рецепти того, як Україні варто вчинити з огляду на глухий кут у війні.

Як писав УНІАН, колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен пропонує Україні вступити в Альянс з умовою, що 5 пункт статуту про колективну оборону не буде поширюватися на окуповані території. На його думку, це убезпечить світ від автоматичного початку війни НАТО проти Росії, але також втримає Кремль від спроб загарбати більше українських територій.

Колишній командувач військами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс запропонував приблизно те ж саме, але зробив акцент на тому, що треба домогтися тимчасового перемир'я на поточній лінії зіткнення. Порівнюючи ситуцію з Корейською війною, він вважає, що Україні варто змиритися з тимчасовою втратою територій заради можливості відновити економічне зростання і повторити успіх Південної Кореї.

Вас також можуть зацікавити новини: