Військовослужбовець та голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко заявив, що важливим є те, що поки офіційно не було названо війська, які діють у Курській області. За його словами, російські окупанти завжди прикривалися словами "це не ми, це ввічливі люди".
"Росіяни нагнітали питання навколо Сумщини, погрожували своїм великим військовим контингентом, заявляючи про готовність 25 тис. особового складу до наступу та ще 50 тис. в тилу. А коли вони бачили, що наші Збройні Сили підтягуються до кордону в Сумській області, щоб протистояти такій потенційній навалі, то і не помітили, як на їхню територію зайшли невідомі сили. Можливо, сили, які десь дружні Україні, але на даний час не відомі. І виявилося, що немає 25 тис. передових штурмовиків, 50 тис. в тилу також немає, але є трохи строковиків, від'ємно наступаючих ахматівців та трішки прикордонників, які вирішили не гинути, а здаватися у полон", - підкреслив військовий в ефірі "Еспресо".
Тимочко додав, що в Курській області дороги виявилися непоганими, адже вони дали можливість швидко рухатися вглиб території РФ.
"Це насправді важливо, бо бачимо, що росіяни потрапили й самі в другу свою пастку, якою вони завжди любили прикриватися, говорячи, що "це не ми, це ввічливі люди". Між іншим, місцеве населення Білгородщини та Курщини так і заявляє, що просуваються дуже виховані, ввічливі військові, які їх не мародерять, не знущаються. Місцеві зараз бояться, що "доблесна російська армія" почне їх бомбити та винищить в пень. Крім того, скаржаться, що ті, хто хотів втекти, мали виїжджати без підтримки російської держави, яка на них чхнула та забула, особливо коли у них там зараз оголошений контртерористичний стан", - пояснив український боєць.
За його словами, такий стан Росія оголошувала свого часу в Чечні, а це означало, що РФ вирішила не давати потокам переселенців рухатися вглиб російської території, адже потім їх доведеться забезпечувати житлом та годувати. Він зазначив, що таким чином уряд РФ вирішив не брати на себе відповідальність, перекривши кордони цих областей.
"А ще також, напевно, вони хочуть відкрити собі можливість, щоб потім тотально бомбардувати мирні населені пункти. Взагалі дуже добре, що війна перейшла на територію Росії, це необхідна ситуація, аби дати зрозуміти росіянам, що вони без кінця воювати не зможуть. Бо кожний тиждень, місяць, який вони затягують у війні в Україні, буде приносити шкоду і руйнування до них", - зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Курська область - останні новини
Раніше повідомлялось, що Росія перекинула у Курськ підрозділи 810-ї бригади морської піхоти Чорноморського флоту. За інформацією моніторингового каналу, 6 серпня на трасі "Таврида" у напрямку Керчі помітили колону військових "Камазів" з тактичним знаком "Z у квадраті".
Також видання Forbes розповіло про успіхи ЗСУ під час наступу на Курську область. Зазначається, що за чотири дні після початку операції кількість підтверджених українських бригад у зоні вторгнення і навколо неї зросла щонайменше до п'яти.
"За чотири дні п'ять бригад частково або повністю зайняли близько 400 квадратних миль Курської області і взяли в полон десятки російських військовослужбовців. Можливо, що бригади не збираються залишатися в Росії, але наразі немає жодних ознак того, що вони уповільнюють свої атаки", - зазначає видання.