Росіяни в Курській області змушені йти в наступ / фото t.me/mod_russia

В Курській області РФ росіяни змушені йти в контрнаступ, оскільки хочуть уникнути оперативного оточення власного угрупування.

Про це сказав військовий експерт, співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снегирьов в ефірі Київ24. Він зазначив, що контрнаступ російської армії на території РФ локальний та відбувається на окремій ділянці.

"Атакують у районі населеного пункту Коренево, селищ Вишневка і Краснооктябрьское. Окупанти намагаються таким чином уникнути оперативного оточення власного угрупування, зосередженого на теориторії Кореневського району. Там заблоковано 2-3 тис. російського угруповання. А сама площа району, яка може потенційно перейти під контроль сил оборони України складає приблизно до 700 кв км. Тому, щоб унеможливити захоплення, тобто закриття котла в  районі Кореневого, росіяни намагаються вдарити на випередження і унеможливити блокаду власних  підрозділів", - пояснив Снегирьов. 

Відео дня

Він зауважив, що контрнаступ росіян на Курщині розпочався на момент візиту у Київ високопосадовців США, Великобританії. 

"Мова йде про те, що контрнаступ має не стільки військовий, скільки політичний характер… Щоб знизити позитивний ефект від Курської операції для України на міжнародній арені окупанти переходять у контрнаступ", висловив переконання військовий експерт. 

За словами Снегирьова, переправа росіян через річку Сейм відбулася поза зоною ураження українських РСЗВ і ствольної артилерії. 

"Якщо б західні партнери раніше дали дозвіл бити по російських позиціях на території РФ своєю зброєю, то можливість проведення десантної операції росіян була б зведена до мінімуму. Причому передислокацію важкої бронетехніки і особового складу вони зробили через єдину понтонну переправу, яка залишилась. 10 стаціонарних і понтонних переправ було знищено ЗСУ на річці Сейм", - зазначив він.

При цьому експерт додав, що на момент російського контрнаступу ЗСУ продовжують розширювати зону присутності. 

"Селища Ведмеже і Веселе знаходяться фактично в тилу російського угруповання, яке наразі контратакує позиції ЗСУ. Причому про успішний характер просування ЗСУ на цій  ділянці фронту говорять самі росіяни. Таким чином, росіянам дали можливість вклинитися в оборону ЗСУ і в цей час ми наносимо удар фактично і в фланг, і в тил угруповання противника. Росіяни у своїх пабліках кричать, що Силам оборони за допомогою інженерної техніки вдалося зняти мінні загородження, розтягнути "зуби дракона" і механізовані підрозділи ЗСУ рухаються по російській  території, фактично закриваючи кільце оточення", - каже Снегирьов. 

Причому атаки ЗСУ в районі Ведмежого, за його поясненням, відбуваються якраз з метою виходу на залізничну станцію Глушково. 

"Тобто закривається фактично цей котел. І по територїї Глушковського району є можливі позитивні сценарії щодо розвитку подій", - впевнений Снегирьов.

Він зазначив, що ЗСУ мають успішний характер просування в Суджівському районі, хоча там і йдуть серйозні бої. "Окупанти мають визнати той факт, що у цей район перекинуто оперативні резерви ЗСУ і  подальше просування російських військ фактично заблоковано", - сказав експерт.

Снегирьов також сказав про унікальність курської операції. "Російське угруповання на Курщині збільшено, за різними оцінками до 50 тис. чоловік. Сил оборони України, за даними західних розвідок, знаходиться на території Курської області від 4 до 6 бригад. Тобто, якщо вірити західним розвідкам Сили оборони України проводять наступальну операцію чисельністю угруповання втричі менше, ніж угруповання, яке знаходиться відповідно в активній обороні. Унікальна ситуація", - констатував експерт.

За словами експерта, "звільнити" Курщину росіянам не вдасться до жовтня.

"Це нереальні терміни. Самі росіяни називають мінімум півроку. А реальні терміни – рік. Чому? Бо ЗСУ під час наступу змогли взяти під контроль дві лінії ешелонованої оборони, побудованої росіянами. Росіяни витратили на їхні будівництва до $200 млн. Уявімо собі – у нас в тилу вже підготовлені  лінії оборони… Вони готові. І плюс під час просування Сил оборони працюють інженерні підрозділи ЗСУ - проводять інженерно-фортифікаційні роботи. Ми готувалися до активної фази оборони. Плюс, ландшафт Курської області, ліси. Відповідно, використовуючи цей фактор будуть діяти групи спецпризначення ЗСУ, так званий маневрений характер війни. Те що ми успішно продемонстрували під час широкомасштабного вторгнення в Чернігівській і Київській областях, фактично паралізувавши повністю логістику окупантів", - прокоментував Снегирьов. 

Операція в Курській області

Глава Кремля Володимир Путін наказав звільнити Курську область до жовтня. 

Раніше NYT писав, що російські війська, які захищають територію Курською області у межах річки Сейм і кордону з Україною, ризикують опинитися в оточенні після того, як Україна знищила мости, які є єдиним шляхом для поповнення запасів або відступу.

Вас також можуть зацікавити новини: