Евакуація українських військ з Курщини відбувалася в основному пішки / фото 93 ОМБр Холодний Яр

Одним з поштовхів, через які ЗСУ довелося раптово залишити позиції в Курській області РФ, стало руйнування мостів росіянами в регіоні для того, щоб ускладнити відступ українських військ. Про це, а також як саме відбувався відступ, українські військові й аналітики розповіли виданню The New York Times.

Старший командир української бригади Артем, зокрема, пригадав, що російські безпілотники били по заздалегідь встановленій на мостах вибухівці, щоб спробувати ускладнити відступ українських військ. В одному з випадків, каже, окупанти навіть скинули керовану бомбу вагою 6000 фунтів, щоб перекрити головну артерію.

Українські військові вважають, що суттєву роль у ситуації на Курщині зіграли північнокорейські війська, які у січні відійшли з поля бою, щоб перегрупуватися. Коли ж вони повернулися на початку лютого, стверджують українські захисники, то вже мали покращені бойові навички.

Відео дня

За словами командира українського взводу Бороди, до середини лютого російські війська просунулися в радіусі п’яти миль від основних шляхів постачання України до Суджі, що дозволило їм обстрілювати дороги великою кількістю безпілотників. Дрони працювали через ультратонкі оптоволоконні кабелі і тому були несприйнятливі до перешкод.

"Їхні дрони приземлялися поблизу ключових маршрутів постачання та чекали, поки ціль пройде повз", - сказав 36-річний боєць Сил спеціальних операцій Кеп.

Видання наводить дані аналітиків про те, що евакуація українських військ відбувалася в основному пішки, адже транспортні засоби могли б стати легкою мішенню для ворожих безпілотників. Крім того, перешкоди для відступу створювала і знищена військова техніка, яка засмічувала дороги.

Солдати розповіли, що деякі українські військові перед тим як вийти змушені були палити власне спорядження, щоб воно не потрапило до рук росіян.

Військові повідомили, що наказ відступати із Суджі вони отримали 10 березня. За словами Бороди, відступ був організований та хаотичний одночасно, на нього вплинули різні фактори: "втома, хороші чи погані накази від окремих командирів, неправильне спілкування чи добре налагоджена координація".

Видання з посиланням на військових аналітиків та українських солдатів, які воювали на Курщині, і навіть на "деяких відомих російських військових блогерів" підкреслило, що жодного разу велика кількість українських військ не була оточена, як у цьому запевняли президент США Дональд Трамп та російський диктатор Володимир Путін.

Ситуація в Курській області

Як повідомляв раніше УНІАН, президент США Дональд Трамп 14 березня написав, що у Курській області в повному російському оточенні перебувають тисячі українських військовослужбовців. "Я наполегливо просив президента Путіна пощадити їхні життя", - додав він. 

Згодом Путін заявив, що ознайомився із закликом американського лідера Дональда Трампа "пощадити" українських військовослужбовців у Курській області і запевнив, що в разі здачі в полон українським військовим буде гарантовано "життя і гідне поводження". 

Президент України Володимир Зеленський тим часом заявив, що РФ накопичує сили, щоб зайти з Курщини і оточити наші війська в Україні. Він запевнив, що слова про оточених українських військових на Курщині є брехнею очільника Кремля Володимира Путіна. "Оточення українських військових на території Курської області немає", - наголосив Зеленський.

Вас також можуть зацікавити новини: