
24 лютого 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, президент Володимир Зеленський видав указ "Про загальну мобілізацію". 3 березня вийшов Закон ВР "Про мобілізацію". У нашій країні оголошена і проводиться загальна мобілізація протягом 90 діб з дня набрання Указом чинності.
УНІАН розповідає, які існують хвилі мобілізації та хто під них підпадає.
Хвилі мобілізації: кого мобілізують в Україні
Всього в Україні передбачено чотири хвилі мобілізації. Всі громадяни віком від 18 до 60 років зобов'язані з'явитися за викликом військкомату й стати на облік. Але призову підлягають не всі, а лише необхідна для ЗСУ кількість солдатів.
- Перша черга мобілізації - це колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід і відслужили за контрактом або в одній з хвиль мобілізації.
- Друга черга - військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
- Третя черга мобілізації або мобілізаційний резерв - військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу.
- Четверта черга або громадський резерв - громадяни, у яких немає вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу.
Зараз Україна перебуває на другій хвилі мобілізації.
Хто не підлягає мобілізації в Україні
- визнані непридатними до служби за рішенням медкомісії;
- чоловіки й жінки, які були на період військових дій, заброньовані за органами державної влади;
- батьки трьох і більше дітей;
- батьки-одинаки й матері-одиначки;
- батьки дитини з інвалідністю;
- опікуни дитини-сироти;
- народний депутат;
- опікуни недієздатних осіб.
Раніше УНІАН розповідав, що існують категорії громадян, які не підпадають під мобілізацію і не підлягають призову. Хто може отримати відстрочку від призову, читайте за посиланням.