Mirage та Gripen мають однакові логістичні вимоги, це досить складні літаки/ колаж УНІАН фото pixabay.com, ua.depositphotos.com

"Найсмертоносніший пілот F-16" американської авіації, підполковник у відставці Ден Гемптон заявив, що якби він ухвалював рішення, то б фокусувався на одному виді літаків для Повітряних сил.

"Тому що всі ці реактивні літаки - Mirage, Gripen - мають однакові логістичні вимоги, це досить складні літаки. Й все, що ви робите, отримуючи три-чотири різні типи літаків, ви розсіюєте зусилля, які можна було б докласти до одного. І якби в Україні був мир, я б сказав, що продовжуйте експериментувати з цими літаками та подивіться, які з них вам найбільше подобаються. Але ви не у мирному часі, у вас немає ресурсів або часу, щоб розширюватись на інші типи літаків", - заявив він в інтерв'ю "Голосу Америки".

Пілот нагадав, що Україна вирішила обрати F-16 й вже отримала їх. За його словами, є "досить великий пул пілотів, які прийшли б і допомогли б, якби нас попросили, це може змінити ситуацію".

Відео дня

"Із французькими реактивними літаками, знаєте, коли Франція востаннє вигравала війну? Шведи - хороший літак, хороші люди, хороші пілоти. Але знову ж таки, це все досить складні платформи, і я думаю, у вас є достатньо турбот зараз із отриманням F-16, які уже зараз можуть використовувати ваші Повітряні сили. Окрім того, щойно ваші ПС освоять F-16, ви зможете переходити до F-35, який справді змушує росіян промочити штани, тому що у світі немає порівняного літака з цим", - сказав Гемптон.

На його думку, це наступний крок для України, але він повинен початися з F-16, і "український уряд прагне зосередитися на цьому".

Літаки F-16 для України - думки експертів

Передані Україні винищувачі F-16 можуть виконувати будь-яку місію за наявності потрібного озброєння. І невелика кількість літаків не стане проблемою, вважає експерт з питань авіації, заступник директора української компанії виробників РЕБ Анатолій Храпчинський.

Вас також можуть зацікавити новини: