Військовополонені не потрібні Росії / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

У той час, як окупанти розстрілюють українських полонених, своїх тяжкопоранених військових Росія не забирає, хоча Київ готовий віддати їх навіть без обміну.

Як пише "Можем объяснить", Росія не прагне повернути своїх тяжкопоранених громадян, яких у полон захопили ЗСУ. За словами представника українського громадського руху "Хочу знайти" Ірини Криніної, Україна готова віддавати таких людей навіть без обміну на своїх полонених. Для цього необхідний тільки запит від російської сторони. Криніна розповіла історії двох полонених.

Один із них - 39-річний житель Орловської області Іван Семенов, на війні він втратив праву руку. Другий - громадянин Таджикистану Толіб Егамбердієв, який підписав контракт із російським Міноборони в Орловській області і 29 березня потрапив у полон. У Егамбердієва складний перелом щиколотки, він погано зростається.

Відео дня

"Наприкінці липня дружина Семенова потрапила на прийом до губернатора Орловської області, члена ЦК КПРФ Андрія Кличкова. А Криніна організувала для полонених розмову з ним по відеозв'язку. Обидва чоловіки попросили сприяти їхньому поверненню в Росію. Кличков обіцяв "подивитися, що можна зробити" і кинув слухавку. В офіційних акаунтах губернатора в соцмережах розмова з полоненими не згадується", - ідеться в публікації.

Як підтвердила дружина Семенова, через 40 днів після цієї розмови її чоловік усе ще залишається в Україні. Від докладних коментарів жінка відмовилася.

За словами Крініної, у полоні залишається й Егамбердієв.

"З кінця травня Росія і Україна провели 4 обміни полоненими. Останній відбувся 24 серпня - до нього увійшли 115 строковиків, захоплених у Курській області. За словами Криніної, обміняли далеко не всіх призовників - загалом їх в українському полоні кілька сотень. За її словами, сім'ї деяких військових роками не можуть домогтися для них статусу військовополоненого - він необхідний для внесення до списків на обмін", - пише ЗМІ.

Нагадаємо, російських солдатів строкової служби, які потрапили в полон у Курській області (РФ), не змушують працювати, дозволяють грати в настільні ігри, годують м'ясом і овочами. За свідченням очевидців, обстановка у строковиків - як у піонерському таборі. У Курській області ЗСУ взяли в полон кілька сотень строковиків, можливо до тисячі, але РФ обміняла лише 115. Прізвища на обмін затверджувала російська сторона. За яким принципом це відбувалося, достеменно не відомо, можливо, "обирали тих, чиї родичі найбільше здіймали галас".

Вас також можуть зацікавити новини: