
Росіяни після зустрічей у Саудівській Аравії прагнуть узаконити пограбунок українського продовольства. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Попович в ефірі Радіо NV.
Експерт відзначив, що треба ще подивитися, чи буде перемир'я на Чорному морі, і зокрема, чи будуть росіяни і надалі завдавати ударів по Миколаївському, Херсонському та Одеському портах.
"Чорне море - це така зона, де Україна досягла успіху, де і без того було нормально із судноплавством. Тобто, Україна забезпечила повністю своїми зусиллями і своїми можливостями безпеку судноплавства у Чорному морі. Відповідно, це перемир'я у Чорному морі і без того відбувалося. Дуже б не хотілося, щоб внаслідок цих мирних ініціатив Російська Федерація знову почала перекривати зону у Чорному морі... щоб знову на "вишках Бойка" не почало вибухати обладнання, і Російська Федерація не казала, що вона це перемир'я не порушує", - відзначив Попович.
При цьому, як зауважив експерт, росіяни висувають власні умови.
"Вчора був паралельний випуск умов від росіян. Виявляється, що за їхньою версією, увесь цей режим припинення вогню має діяти після того, як тільки США почнуть знімати санкції з певних суб'єктів діяльності РФ, які пов'язані з постачанням продовольства. Таким чином вони хочуть узаконити пограбунок українських земель, транспортування зерна - це продовольство, але це зерно взяте на українських землях. Вони хочуть це узаконити. Зняти частину санкцій з своїх підприємств та банків", - наголосив Попович.
На його думку, росіяни, у такий спосіб, хочуть певним чином зробити пробоїну у санкційному режимі.
Переговори в Саудівській Аравії
23-25 березня у місті Ер-Ріяд (Саудівська Аравія) відбулися окремі зустрічі делегацій України та США, а також США та Росії.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про результати зустрічей. За його даними, було домовлено про:
- припинення вогню в Чорному морі;
- не завдавати ударів по енергетичній системі;
- контроль і моніторинг цих режимів припинення вогню;
- усі будуть працювати над тим, щоб у результаті мати сталий мир.
А от п'ятий пункт домовленостей у заявах України зі США, та США з Росією різний. Росіяни порушили питання про зняття санкцій. Україна на це не погодилася. Водночас, Україна наполягає на поверненні депортованих і викрадених дітей, на обміні військовополонених і цивільних.