
Радник екс-президента США Дональда Трампа, генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлогг заявив, що якщо Україна не вступаєте в переговори з РФ з неприйнятними вимогами, то потрібен посередник, який може сісти і фактично домовитися з обома сторонами.
"Це може бути Трамп. Президент Трамп вірить, що він може це зробити. А хто ще міг би це зробити? Президент Туреччини Ердоган, як ви думаєте, чи міг би він це зробити? Ні, він не збирається цього робити. Шольц з Німеччини, як ви думаєте, він це зробить? Ні, він не збирається цього робити. Макрон із Франції, він намагався, але не зробив цього. Ну, тепер у Британії змінився уряд. Отже, й цього варіанту немає", - сказав він в інтерв’ю "Голосу Америки".
Келлогг думає, що Україні потрібний хтось, з ким обидві сторони могли б говорити. На його думку, Трамп розмовляє з обома сторонами, а президент Байден – ні.
"Якщо Україна не хоче вести переговори - добре, але тоді прийміть той факт, що ви матимете величезні втрати в містах, ваших дітей продовжуватимуть вбивати, що у вас буде не 130 тисяч, а 230-250 тисяч загиблими. Демографічно, що це дасть країні? Ви повинні прийняти той факт, що, можливо, загроза залишиться для Києва, що Харкову буде завдано більше шкоди. Або ви скажете, що настав час, можливо, взяти паузу і придумати, як витіснити росіян звідти, щоб вони не захопили більше земель, і як отримати довготермінову мирну угоду?" - сказав радник.
Він нагадав, що у НАТО вже заявили, що не збираються підтримувати вступ України до НАТО, доки не закінчиться війна.
"Ну ось так. Отже, питання полягає в тому, чи збираєтеся ви змусити 32 країни погодитися? Але вони погодилися, що поки тривають бойові дії, - ні. Це реальність, і ось тут вам потрібен хтось, хто братиме участь у переговорах як посередник і говорити: "ні, ось куди ми хочемо йти", - додав Келлогг.
За його словами, люди на Заході не усвідомлюють масштабів цієї війни.
"Це найбільша війна в Європі після Другої світової війни. Вона ведеться між двома найбільшими країнами Європи. Втрати – абсолютно жахливі. Більше, ніж ми втратили у В’єтнамі, більше, ніж росіяни втратили в Афганістані. І неможливо так продовжувати накопичувати збитки. Це надто велика країна. Я був там. Я був в Ізюмі, я був у Харкові, і я бачив, що росіяни зробили. В мене немає любові до росіян. Є підтримка суверенітету. Треба знайти спосіб (як його захистити). Це не означає, що ми кажемо віддати землю. Має бути спосіб це виправити", - пояснив він.
Радник запевнив, що ніхто не каже Україні відмовлятися від своїх земель і Трамп під час дебатів із президентом Байденом цього не сказав.
Можливість переговорів з РФ
Президент України Володимир Зеленський сказав, що, можливо, у 2024 році стартують переговори про завершення гарячої фази війни. За його словами, відповідний план має бути "об'єднаний із партнерами, щоб ніхто не грав у свої ініціативи закінчення війни". На думку Зеленського, закінчення війни не означає відвоювання силою всіх територій. За його словами, у цьому може допомогти "сила дипломатії", однак Україні все одно треба бути сильною на полі бою.