колаж УНІАН, фото 93 ОМБр Холодний Яр, facebook.com/vladislav.seleznev.94

Очільник української розвідки Кирило Буданов заявив, що літній наступ росіян розпочався в середині травня. Однак військовий експерт Владислав Селезньов вважає, що той помиляється.

"Я не погоджуся з генералом Будановим у тому, що літня наступальна кампанія розпочалася 10 травня. У лютому він заявляв, що до початку березня наступальний потенціал російської армії буде вихолощений, і вона буде змушена взяти оперативну паузу для поповнення ресурсів. Але за фактом у березні, квітні, травні йшли безперервні атаки російської армії, тому говорити про якусь оперативну паузу не варто", - пояснив він в інтерв'ю OBOZ.UA

За словами експерта, окупанти продовжують свою осінньо-зимово-весняну наступальну кампанію без будь-яких пауз. Нинішні ж події на фронті обумовлені двома чинниками.

Відео дня

"Фактор перший: РФ намагається створити максимально комфортні умови для свого угруповання військ на східному фланзі російсько-українського фронту. Це напрямок на Сіверськ, Часів Яр, Покровськ та Курахове. Саме там зосереджено основні зусилля російських окупантів з метою повної окупації Донецької області. Цілком можливе загострення ситуації на прикордонні Сумської області. Окремі елементи цього вже чітко проглядаються. Є динаміка на півдні Запорізької області, в районі Роботиного й у районі Старомайорського Донецької області, яке зайняв ворог", - зазначив Селезньов.

Він додав, що загарбники продовжують тиснути на оборонні рубежі та позиції ЗСУ на цій ділянці фронту. Другим фактором є ресурси. На думку експерта, якщо підуть серйозні постачання артилерійських боєприпасів, зокрема в межах чеської ініціативи, будуть отримані винищувачі F-16 з ракетами, то Сили оборони зможуть стабілізувати фронт. 

Наразі росіяни мають тотальну перевагу в авіаційній компоненті, кратну перевагу в артилерійських боєприпасах та у живій силі. Ворог втрачає щодоби по тисячі солдат, але продовжує тиснути на полі бою й навіть досягати успіхів.

"Так, у цих успіхів тактичний характер. Просування на 100-200 метрів на добу не є серйозним. Але ситуація є досить тривожною. Протягом усіх цих місяців супротивник повільно продавлює нашу оборону, змушує нас вести маневрову оборону. І тут постає питання до якості й рівня готовності наших інженерних фортифікацій. Наприклад, якщо взяти район Карлівського водосховища, то зараз наші оборонні рубежі та позиції проходять по третій лінії оборони. Відповідно, перша та друга під натиском ворожих сил і засобів не витримали", - пояснює експерт.

Він підсумував, що ЗСУ потрібна оцінка ситуації, ретельний аналіз, розбір польотів та ухвалення відповідних рішень - командирських кадрових та організаційних щодо стабілізації ситуації на полі бою. Нашій армії необхідні підготовлений, навчений та повністю забезпечений особовий склад і грамотні командири, готові організовувати якісне ведення бойових дій підпорядкованими силами та засобами.

Війна в Україні - ситуація на фронті

Як повідомляв УНІАН, ситуація на Покровському напрямку напружена, ворог намагається сьогодні прорвати наші оборонні рубежі неподалік Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола та Уманського.

В Серебрянському лісництві на Луганщині є просування Сил оборони. В результаті спільних дій, підрозділи бригад просунулись на 1 км в глибину та на 2 км по фронту, чим завершили один з етапів наступальних дій на своєму напрямку.

Вас також можуть зацікавити новини: