
Українським громадянам треба бути готовими, що повітряні атаки російських загарбників можуть виникати впродовж дня. Про це авіаційний експерт Валерій Романенко сказав в ефірі телеканалу "Суспільне Новини".
Він сказав:
"Розумієте, це не одна група готує атаки. Вони працюють паралельно. Тому атаки можуть бути сьогодні. Ще кілька атак може бути. (Якщо) не МіГи-31, так у повітря піднімуться Ту-95. Не Ту-95, так Ту-22. Не Ту-95, так Су-34 запустять ракети Х-69. Або полетять "Іскандери". Або додадуть ще "шахедів"
Експерт зазначив, що треба бути готовими реагувати на сигнали повітряних тривог, особливо, якщо буде загроза запуску балістичних ракет.
Також він пояснив особливості нічної атаки росіян.
"Один з "шахедів" пролетів біля Рівненської атомної станції. Це говорить про те, що росіяни не виключають ударів по скажімо периферії атомних станцій. Не по самих реакторах. Не по турбінах... а по периферії. Тобто, трансформатори та інше обладнання, яке забезпечує передачу електроенергії від атомної станції до користувачів. Це вже дуже небезпечний момент. І це відмічалося вже в доповідях наших посадовців, що такі наміри у росіян наносити удари по атомним станціям є, бо вони вивели з ладу практично усі теплові станції, значну частину гідроелектростанцій, але незайманими залишилися лише атомні станції", - сказав Романенко.
Крім того, він прокоментував виявлення системи Starlink на одному зі збитих ударних дронів типу "Шахед".
"Це не настільки вже має радувати, бо можливо, що деяку частину "шахедів" росіяни запускають по території України з тим, щоб отримати розвідувальну інформацію або дуже швидко перепрограмувати наступні групи "шахедів" так, щоб вони обійшли виявлені зони протиповітряної оборони. Тобто, окремим "шахедам" зараз доручаються ще й ролі дорозвідки і загалом розвідки та виявлення наших систем протиповітряної оборони. Для того, "шахеди", оснащені "Старлінком", можуть керуватися на відстані, чого не можуть інші "шахеди", - сказав Романенко.
Експерт додав, що не думає, що "шахеди" зі "старлінками" зможуть вражати навіть рухомі цілі.
Він зазначив, що сьогодні схоже, що росіяни в основному наносили удари по українським аеродромам, бо два або три аеробалістичні ракети "Кинжал" полетіли на Хмельниччину, де розміщується база літаків Су-24 у Старокостянтинові.
"Росіяни намагаються усі серйозні цілі уражати балістикою. Чому саме з МіГів-31? Тому що, дальність"Іскандера" до Старокостянтинова не дозволяє нанести удар. У нього дальність 500 км. А от "Кинжал", який є тим самим "Іскандером", але який не витрачає паливо на підйом і на розгон, тому він має практично вдвічі більшу дальність, а потужність двигуна йде на політ до цілі. І звідси дальність до тисячі кілометрів", - сказав Романенко.
Ракетні атаки РФ
Як повідомляв УНІАН, військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман прогнозує, що українцям слід очікувати потужну масовану ракетну атаку росіян найближчими днями, максимум тижнями. За місяць від минулої такої атаки окупати могли накопичити півтори сотні різних ракет.