Російські окупанти відновили бронетанкові штурми навіть на другорядних для себе напрямках. Це може призвести до успіху ворога на деяких ділянках фронту, заявив експерт з бронетанкового озброєння Микола Саламах в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Дуже важко дати об'єктивну оцінку тому, що відбувається. Раніше була установка максимум техніки зберегти до того моменту, коли вона знадобиться для участі в загостренні бойових дій, у тих штурмах, які приведуть до зміни ситуації на фронті", - сказав експерт.
Саламах вважає, що відновлення бронетанкових штурмів пов'язане з рішенням окупантів більше не заощаджувати свою бронетехніку й активно використовувати її. Він зазначив, що це може призвести до змін на деяких ділянках фронту.
"Можливо, на якихось ділянках ворогу вдасться досягти якихось тактичних успіхів з використанням бронетехніки. Але, як правило, такі явища закінчуються втратою бронетехніки та все-таки рано чи пізно все одно доводиться переходити до того, що ворог використовував і раніше, - це переважно піхота для розв'язання тих чи інших тактичних завдань", - наголосив експерт.
За словами Саламаха, у таких штурмах росіяни не використовують танки як техніку для підтримки піхоти в наступі. Він додав, що окупанти часто навантажують їх зайвими 4-5 тоннами металобрухту, що робить техніку менш рухомою й більш вразливою для українських вогневих засобів.
"Не можна на нього тоді навішувати той "сарай", який зазвичай зараз навішують, щоб укрити під ним кілька людей і доставити їх на ту чи іншу ділянку спішування. А танк потім або з місця підтримує, або, навпаки, відкочується, щоб не потрапити під вплив вогневих засобів", - поділився експерт.
Те, що окупанти знову почали навішувати на танки металеві конструкції, говорить про те, що їх використовують не як ударну силу в наступі, а як "броньоване таксі", заявив Саламах. Експерт також пояснив, яку роль відіграє бронетехніка в просуваннях армії ворога:
"Якби бронетехніка вийшла на оперативний простір і здійснювала там просування 15-20-30 км на добу, тоді йшлося б про те, що батальйонні тактичні групи з бронетехнікою у складі виконують завдання, які зазвичай стоять перед бронетанковими підрозділами. Такого немає".
Такі штурми проводяться як тактичні дії, які спрямовані на розв'язання приватних завдань, на просування на 2-3 км, підкреслив Саламах. Він додав, що поки що обвалу фронту не спостерігається, оскільки ворог не просувається стрімко, а також не розв'язує серйозних оперативно-тактичних завдань.
Попри відмову від економії танків, у росіян є проблеми з технікою. За словами експерта, найчастіше вони використовують бронемашини радянських часів:
"Не може Росія виставляти нові Т-72, за винятком відремонтованих Т-72Б3, які були модернізовані раніше, або ті Т-72Б, залишки яких вигребли з баз зберігання і які пройшли ремонт і модернізацію. На місяць таких машин Росія може ремонтувати і модернізувати не більше ста одиниць. Маю на увазі і танки Т-80Б, і Т-72Б, і Т-72А, і відремонтовані Т-80БВМ, Т-72Б3 різних років виробництва".
Саламах зазначив, що єдиним сучасним танком, який виробляє РФ, є Т-90М. Проте кількість такої техніки недостатня для того, щоб окупанти досягли значних успіхів.
"Якщо росіяни демонструють кадри чергового звершення "Уралвагонзавод відвантажив чергову партію танків Т-90М, відправили ешелон", і починаєш рахувати - там 6 платформ, на яких 6 або 10 танків. І коли виходить, що ці 6 танків результат роботи за місяць, а 10 танків - результат роботи за 2 місяці, то розумієш, що не все так вже й страшно", - підсумував експерт.
Війна в Україні - останні новини
Раніше УНІАН повідомляв, що дрони СБУ і ССО вразили Алексинський хімкомбінат у Тульській області. У Службі безпеки України зазначили, що цей об'єкт залучений у війну в нашій країні.
Крім того, російський військовий полігон під Ростовом потрапив під атаку дронів. На полігоні дислокуються строковики, там розташований 102-й мотострілецький полк 150-ї мотострілецької дивізії.