
Українські військові роблять фальшиві окопи з гілок дерев, аби обдурити російських операторів дронів, які полюють на них. Це особливо важливо для українських операторів БпЛА, які зазвичай є пріоритетними цілями, пише Business Insider.
За словами оператора безпілотника Дімка Жлуктенка, для бійців стало стандартною робочою процедурою "зробити кілька фальшивих позицій". Він наголосив, що бійці будують несправжні окопи в лісосмузі, проєктуючи їх таким чином, аби все мало реальний вигляд.
"Ви залишаєте там сліди людського життя, сміття абощо", - зауважив Жлуктенко та додав, що це підвищує шанси того, що російські дрони будуть зосереджені на фальшивих позиціях.
За словами військового, коли ворог починає атакувати фейковий бункер, то це є значним попередженням для українських воїнів.
"Це буде сигналом для вас забиратися звідти якнайшвидше", - пояснив Жлуктенко.
Інший український оператор БпЛА розповів для BI, що фальшиві бункери - це те, що українські оператори будуть намагатися робити постійно, коли буде достатня кількість людей для цього.
Ще один пілот дрона зазначив, що відстань, на яку оператор може триматися якомога далі від бойових дій, залежить від місцевості, проте здебільшого вони мають перебувати за кілометр від лінії фронту.
У BI додали, що через те, що у багатьох місцях лінії зв'язку переважно статичні, а бойові дії ведуться інтенсивно, оператори зазвичай ховаються під землею. Крім того, для українців багато їхніх позицій "зводяться до нуля" та стають "неможливими для оборони".
Зокрема Жлуктенко зазначив, що такі оператори, як він, часто використовують підземні бліндажі, які вкриті деревами та гілками. Там вони розміщують своє обладнання, яке потрібне для керування БпЛА.
"Потім вони намагаються знайти місця, де можна непомітно встановити антену і механізм запуску, щоб вони "виглядали як дерево або щось подібне". Протягом всієї війни в Україні як російська, так і українська армії вдавалися до обману, використовуючи приманки і розставляючи пастки, щоб обдурити ворога. Серед них - картонна зброя, надувні танки, фальшиві окопні пастки, наповнені бомбами тощо. Ця тактика відіграла вирішальну роль у захисті військ і військової техніки", - розповіли у виданні.
Інший український оператор БпЛА наголосив, що пілоти намагаються працювати "постійно в бункері", проте інколи їм доводиться ризикувати та виходити назовні, аби поставити свій дрон на землю, щоб він міг злетіти.
Він додав, що це може бути дуже небезпечно, адже якщо оператора помітять, то російські безпілотники одразу налетять на нього. За його словами, коли Росія бачить українських операторів або їхні окопи, то вони стають "мішенню номер один".
"Безпілотники всіх типів використовуються під час вторгнення Росії в Україну більше, ніж у будь-якому іншому конфлікті в історії, і небо над полем бою може бути заповнене безпілотниками до такої міри, що солдати плутаються в тому, які з них їхні. Обидві сторони змагаються, щоб створити більше безпілотників, ніж інша, і перевершити розробки безпілотників і заходів протидії безпілотникам одна одної", - підсумували у Business Insider.
Війна в Україні - останні новини
Також Business Insider писав, що застарілі види зброї можуть бути ефективними на війні, адже це довела Україна. За словами експертів, війна в Україні стала більш статичною, через що снаряди і міни знову виявилися незамінними.
Водночас військовослужбовець 31-ї окремої механізованої бригади відповів, чи просунулися росіяни на кордоні Донецької та Запорізької областей. Він наголосив, що така інформація не відповідає дійсності та не є підтвердженою.