
Атаки по місцях виробництва дронів у РФ — це чудова новина. Україна вдосконалює свої безпілотні системи, тож такі новини повторюватимуться. Про це в ефірі Radio NV заявив військовий експерт, колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.
Зокрема, він прокоментував інформацію про удари дронів по заводу "Кронштадт" у підмосковному місті Дубна. Цей завод займається розробкою інженерних та інформаційних технологій в індустрії безпілотників. За словами фахівця, йдеться про нове виробництво, яке було відкрито тільки у 2021 році, воно спеціалізується на виготовлені великогабаритних безпілотників та має повний цикл.
"Тобто там виготовляється та зброя, яка щоночі кошмарить нас з вами. Відповідно прильоти по тому об'єкту - це чудова новина. Знову ж таки, те, що сталося одного разу, воно буде обов'язково знову, знов повторюватись, бо мета наших масштабних дронових атак - це послаблення спроможності Росії виготовляти озброєння та техніку для ведення війни", — сказав Селезньов.
За його словами, ЗСУ постійно вдосконалюють свої дронові системи. Наприклад, нещодавно вперше стало публічно відомо про використання так званих "дронів-маток" — носіїв для дронів-камікадзе, які можуть доставляти їх на відстань до 300 км. Це новий крок у розвитку безпілотної війни. Як зазначив експерт, фактично щокварталу ми бачимо технологічні апгрейди.
Він нагадав, що раніше враження справило масштабне використання противником дронів, керованих через оптоволоконні кабелі — тепер і Україна активно опановує цей принцип. Зараз на черзі нове рішення — "дрони-матки".
"Хто зна, в найближчій перспективі ми побачимо дрони, які використовують штучний інтелект і можуть синхронізовано та скоординовано виконувати ті чи інші завдання. Тобто війна, як чудовий екзаменатор, виявляє найбільш ефективні практики для вчинення тих чи інших акцій. Насправді це дуже важливо", — наголосив Селезньов.
Він підкреслив, що Збройні сили України сьогодні не просто боронять державу, а системно знищують наступальний потенціал путінської армії.
"З одного боку, росіяни щодня вбивають українських цивільних, які не мають жодного стосунку до оборони. З іншого — українська армія методично підриває спроможність ворога наступати", — заявив експерт.
За його словами, якщо президент Володимир Зеленський говорить про припинення війни до літа 2026 року — це цілком реалістичний прогноз.
"І в принципі перші такі звістки щодо цього треку ми бачимо. Зараз ворог дедалі менше використовує на полі бої бронетехніку, зокрема танки. Чому? Тому що ворогу банально бракує тих самих танків через те, що до того ми ефективно цю бронетехніку ворога нищили. І ключовий фактор, який нині зараз задіяв ворог - це м'ясний піхотні штурми, використання мотоциклетної та пристосованої автомобільної техніки. Ну, артилерія, бо артилерійські системи та боєприпаси до них зараз масштабно передає уряд Північної Кореї", — сказав Селезньов.
За його словами, масштабним викликом залишаються дрони, але виклик, який є до певної міри визначальним, бо зараз українська розвідка повідомляє, що до 65% ворожих втрат - це результат ефективної роботи українських наших операторів безпілотних систем.
Дронові удари по Росії
Як писав УНІАН, сьогодні дрони атакували територію РФ, зокрема під удар потрапило підприємство з виробництва БПЛА "Кронштадт" у підмосковній Дубні. Воно займається розробкою інженерних та інформаційних технологій в індустрії безпілотників.
Також атакований технопарк "Елма" в Зеленограді, який розташований за 43 км від Москви на площі понад 60 000 кв. м.