
Росія не нарощувала кількість систем ППО у тимчасово окупованому Криму, але періодично вимушена їх заміщувати. Про це в етері 24 каналу розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.
"Вони мають і надалі там утримувати кількість засобів ППО, які дозволяють їм хоч якось зберігати сакральні обʼєкти в Криму, якими вони найбільше опікуються… Важливим є той факт, наскільки вони ставлять в пріоритет Крим. Ми бачимо, що по всій території РФ щось вибухає. Якби вони так само опікувалися рештою території, то там цих випадків було б менше", - сказав Плетенчук.
Він також розповів, які системи ППО та РЛС наразі захищають територію тимчасово окупованого півострова.
"Вони там демонстрували у різні часи різні системи "С" - це були "С-300", з них усе починалося. Потім "С-400", навіть засвітився "С-500". Це радіолокаційні засоби - мабуть, усі, які існують у РФ. Це ті ж самі "Панцир-С" середньої та ближньої дії. Й інші засоби, на кшталт наших мобільних вогневих груп. Нового нічого немає. Єдине, що вони змінили, але це більше про морські дрони, - вони використовують для боротьби гелікоптери", - зазначив Плетенчук.
Також він розповів про актуальну ситуацію з Чорноморським флотом РФ. Він зазначив, що попри незручність, більшість військових кораблів флоту наразі базуються в Новоросійську.
"Приблизно 60-70% загального складу ЧФ, якщо брати бойові одиниці. В Криму залишається багато одиниць допоміжного флоту. Це різні буксири, судна забезпечення. І ті одиниці, які зараз не боєготові. Той же розвідувальний середній корабель "Іван Хруст", великі десантні кораблі, підводний човен, який вони ніколи вже не відреставрують", - розповів Плетенчук.
Крим: важливі новини
Раніше Плетенчук розповідав, що Росія стягує системи ППО з інших напрямків, щоб використати їх для прикриття окупованого Криму. За його словами, причина в тому, що Крим має логістичну та символічну цінність для ворога.
Він також повідомляв, що попри мілітаризованість півострова, російські туристи масово потягнулися в окупований Крим. За його словами, причина в тому, що через грудневий розлив мазуту з російських танкерів значна частина чорноморського узбережжя Росії стала непридатною для пляжного відпочинку.