Росія вже застосовує іранські БПЛА у боях / twitter.com/kms_d4k

Українські військові збили іранський БПЛА Shahed, які Москва закупила у Тегерана для війни проти України.

Про це повідомляють OSINT-розслідувачі у Twitter.

"Пташку" росіян збили в Куп'янському районі на Харківщині. 

Відео дня

У липні радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що Іран має намір продати Росії сотні безпілотників, які можуть використовуватися у війні проти України.

Як повідомляється, росіяни щосили намагаються поповнити свої запаси, що змушує їх звертатися за обладнанням до Ірану. 

twitter.com/kms_d4k

За даними ЗМІ, російська армія отримає дві моделі безпілотників Shahed: Shahed-129 і Shahed-191, а також Mohajer-6. Всі вони вважаються одними з найкращих іранських військових БПЛА, призначених як для спостереження, так і ударів по цілі.

Водночас ЗМІ сумнівалися щодо їхньої ефективності, оскільки Іран 30 років під санкціями, і в технологічному плані є відсталою країною. Тегеран проектував свої БПЛА, копіюючи західні технології з отриманих зразків.

twitter.com/kms_d4k

Війна в Україні: актуальні дані

Триває контрнаступ ЗСУ на півдні. З початку наступальної операції захисникам вдалося посунути лінію фронту на 12 кілометрів

А ось український контрнаступ у Харківській області виявився для росіян неприємною несподіванкою. У Пентагоні зауважили, що воїни ЗСУ витиснули велику частину окупантів за межі України і звільнили Ізюм та Куп'янськ.

На деокупованих територіях українські правоохоронці продовжують знаходити катівні та замордованих росіянами громадян. 

Раніше в Інституті вивчення війни константували, що контрнаступ ЗСУ переламав хід війни, але бойові дії затягнуться до 2023 року - після стабілізації лінії фронту захисникам доведеться починати нові атаки.

Вас також можуть зацікавити новини: